Santiago’da Gece Hayatı 

185020360.jpg

Eğlencenin doruk noktasına ulaştığı Santiago, oldukça canlı bir gece hayatına sahiptir.Birçok turist sadece gece hayatına katılmak için Santiago’ya gezi düzenlemektedir. Şehrin birçok yerinde barlar, gece kulüpleri, karaoke kulüpleri ve canlı müzik mekânları bulunmaktadır. Sabahın ilk saatlerine kadar devam eden bu eğlenceli ortam, sizlere farklı bir deneyim yaşamaya davet ediyor. Santiago özellikle baskı döneminden kurtulduktan sonra gece hayatında büyük gelişmeler kaydetmiştir. 1990’lı yıllardan sonra gerçekleşen bu durum Santiago gece hayatını dünya sıralamasında da bir numaraya taşımıştır.

Santiago’daeğlenebileceğiniz en önemli mekânlar arasında La Feria Bar, Blondie, La Casa Club, Boomerang Bar, Batuta Bar, Bar Cathedral, El Candil, Pio Nano Bar, Bar Liguira, Happy Ending Tours Bar, Casino Marina del Sol, Blue Valpo Bar, Loom Bar, Mini Trole Bar, Club de Jazz Santiago, Magnolia Bar, Vinzio Selected Chilean Bar ve La Layenda bulunmaktadır.

Santiago’da gece hayatı sabah 06.00’ya kadar devam eder. Avrupa şehirlerine göre oldukça ucuz olan Santiago’da gece hayatı bu yönüyle de gelenleri cezbetmektedir. Santiago’da birçok bar, haftanın belirli günlerinde canlı müzik yapmaktadır. Santiago çeşitli bölümlere ayrıldığı için bar seçimi konusunda da oldukça seçici davranmanızı tavsiye ederiz. Bölgelerarası mesafe çok fazla olduğundan dolayı bir mekândan diğer mekâna geçmeniz oldukça uzun bir zamanınızı alabilir. Dolayısıyla birbirine yakın olan mekânları tercih ederseniz farklı bir mekâna geçişiniz daha kolay olacaktır.

Santiago’daki en iyi eğlence mekânları arasında ise Blondie Bar, gece yarısından sabah 05.00’e kadar açıktır. Renkli ışık gösterileri ve sahne alan ünlü isimleri ile Blondie, Santiago geziniz sırasında ziyaret etmeniz gereken barlardan biridir. Bunun yanında dileyenler Bar Liguria’yı ziyaret edebilir. Gece 02.30’a kadar açık olan bar, dostlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz mekânların başında gelmektedir.

Aile ile beraber gideceğiniz eğlence mekânlarının başında ise Casadecena gelmektedir. Gece 04.00’e kadar açık olan bar, kaliteli servis anlayışı ve çalışanlarının güler yüzü ile turistler tarafından en çok tercih edilen mekânlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bar, özellikle romantik çiftlerin gözdesi konumunda olması ile dikkat çekiyor. Bunun yanında Santiago’da birçok gay barının da olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça renkli olan bu barlar, sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermektedir. Bu barların en ünlüsü ise Bunqet Diskotek’tir. Bunqet Diskotekt, cuma gününden pazar gününe kadar hizmet vermektedir. Barın kapanış saati ise 05.00’dir. Ayrıca bar birden fazla sahne şovuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Gece hayatına büyük önem verenlerin konaklayacağı oteli eğlence mekânlarına yakın seçmelerinde fayda vardır. Aksi takdirde bir yerden bir yere gitmek için oldukça fazla taksi ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.Bunun yanında sabah saatlerine kadar eğlencenizi uzatmaya karar verirseniz taksi bulmak konusunda da sıkıntı yaşamanızın olası olduğunu belirtmeliyiz çünkü belli bir saatten sonra toplu taşıma araçları hizmet vermemektedir.