Koh Samui’de Alışveriş

teaser.jpeg.jpg

Koh Samui’de alışveriş yaparken pazarlık imkânına sahip olduğunuz yüzlerce dükkânla karşılaşacaksınız. Adanın hemen hemen her köşesinde görülmeye değer bir mağaza bulunurken, ana alışveriş yerleri Chaweng, Lamai ve Nathon’dadır.

Alışverişte en çok seçeneği sunan bölge Chaweng’dir. Burası adadaki kalabalık alışveriş merkezlerine ve süpermarketlere ev sahipliği yapan tek yerdir. Walking Street’te haftada bir gün sokak pazarı kurulmaktadır. Burada ziyaretçilerin çeşitli kıyafet, kozmetik ürünleri ve hediyelik eşyaları bulabileceği bağımsız butikler vardır. Dünyaca ünlü markalara ait ürünleri satın alabileceğiniz yer ise Chaweng’deki Central Festival Samui’dir. Bölgedeki diğer alışveriş merkezleri ise Iyara Shopping Plaza ve Amazonas’tır.

Lamai, Chaweng’ten sonra adadaki en çok tercih edilen ikinci tatil beldesidir. Plaj kıyafetlerinden tropikal meyvelere, gümüş takılardan şık kıyafetlere kadar aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz. Lamai’de gece pazarı kültürünün yansıtıldığı Night Plaza’yı mutlaka gezmelisiniz. Ahşap filler, renkli çantalar, Buda heykelcikleri ve elektronik ürünler alabileceğiniz bu gece pazarı saat 17.00’de açılmaktadır. Lamai bölgesinin de Walk Street adında bir pazaryeri vardır. Pazar günleri kurulan bu pazaryerinde el yapımı ürünlerin yanı sıra sokak satıcılarının yaptığı lezzetli yemekleri deneyebilirsiniz. Bölgede yetişmiş taze tropikal meyveleri yemek istiyorsanız Lamai Fresh Market aradığınız adres. Lamai’deki diğer alışveriş merkezleri Buddy Oriental Plaza, Mr. Samui Gallery & Art Cafe, Silvermania ve Samui Hot Club’tır.

Adadaki alışverişin bir diğer adresi ise Bophut’taki Fisherman’s Village’dır. Buradaki Walk Street’te düşük fiyatlara sahip çeşitli ürünleri inceleyebilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde kalabalık ve hareketli atmosferiyle keyifli anlar geçireceğiniz bu alışveriş bölgesinde Tay kültürünü her yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Burada yemek yiyebileceğiniz birçok şirin restoran da bulunmaktadır. Bophut bölgesinde alışveriş yapabileceğiniz diğer yerler arasında The Wharf Samui, Elephant Walk Koh Samui, Bophut Plaza ve Simply Samui gösterilebilir.