Bozburun’da Gece Hayatı  

white-wine-848268_960_720.jpg

Şehir hayatının gürültüsünden ve stresten kaçıp birkaç gün de olsa kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği Bozburun’da gece hayatı tıpkı gündüz olduğu gibi sakindir. Yanı başındaki Marmaris başta olmak üzere Bodrum, Çeşme, Antalya’daki gibi çılgın bir gece hayatı beklentiniz olmasın. Happy-hour partiler ve sabaha kadar süren müzikli eğlenceler Bozburun’da yerini keyifli akşam yemeklerine bırakıyor. Eğer tatil arayışınız daha çok dinlenme ve sevdiklerinizle huzurlu vakit geçirme ise Bozburun’dan fazlasıyla keyif alacağınıza emin olabilirsiniz. Rakı - balık ikilisi size göreyse mutlaka bir akşamınızı Filika Restaurant’a ayırmanızı tavsiye ederiz. Denize nazır restoranın onlarca çeşit mezesi arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kabak çiçeği dolması, patlıcan kızartma, hardal soslu somon ve zencefilli ahtapot ile lezzet yolculuğuna çıkmaya hazır olun. Kordon Caddesi’nde yer alan Fisherman House lezzetli bir akşam yemeği için uğrayabileceğiniz mekânlardan biridir. Kendi tuttukları deniz mahsullerini taze taze servis eden mekanın zeytinyağlı kalamar dolması da ağız sulandıran cinsten. Mekân küçük olduğu için bir gün önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Adatepe mevkiindeki Sabrina’s Haus otelinin bünyesinde hizmet veren Bozburun Balıkçısı hiç şüphesiz yarımadanın en lüks restoranlarından biridir. Eğer özel bir akşam yemeği planlıyorsanız sadece tekne ile ulaşım sağlanabilen mekanı tercih edebilir, sevdiğiniz kişiyle birlikte unutulmaz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Bozburun’da özel bir akşam yemeği için uğrayabileceğiniz adreslerden biri de Bozburun Yat Kulübü. Aynı zamanda konaklama imkânı da sunan yat kulübünde tadına doyulmaz deniz mahsullerinin tadına bakabilir, keyifle içkinizi yudumlayabilirsiniz. Bozburun Yat Kulübü’ne de sadece özel tekne ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Bozburun akşamlarınıza biraz olsun hareket katmak isterseniz sadece yedi kilometre uzaklıktaki Selimiye’ye gidebilirsiniz. Caz müzik seviyorsanız Piano Jazz & Bar’da piyano eşliğinde kokteylinizi içebilir, sevdiklerinizle sohbet edebilirsiniz. Taş Evler Cafe & Bar’da iskele üzerinde yemeğinizi yiyebilir, Captain’s Karaoke Dance Bar’da buz gibi biranızı içerek müziğin ritmine kendinizi kaptırabilirsiniz. Bozburun’da sakin geçen gece hayatı size fazla sıkıcı geldiyse aracınızla bir saat uzaklıktaki Marmaris’e gidebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.