Karabük’teki Festivaller

20140924AW201325_02.jpg

Karabük sadece doğal güzellikleri ile değil yılın farklı dönemlerinde gerçekleştirilen etkinlikleri ile de misafirlerine keyifli anlar yaşatan şehirlerden biridir. Karabük seyahatinizi ayarlamadan önce şehirde düzenlenen etkinliklere göz atmanızı tavsiye ederiz. Karabük’te düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Safranbolu Bağ Bozumu Şenliği

Her yıl 26-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Safranbolu Bağ Bozumu Şenliği’nde yöreye özgü çavuş üzümünün tanıtımı yapılıyor. En İyi Üzüm Yetiştiricisi ve Üzüm Güzeli yarışmalarının da düzenlendiği Bağ Bozumu Şenliği’nde etkinliklerle iki gün boyunca eğlence devam ediyor.

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

Safranbolu Belediyesi tarafından her yıl 29 Eylül-1Ekim tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde belgesel film gösterimleri yapılıyor. En iyi belgesellerin ödüllendirildiği festivalde karma resim sergisi, söyleşiler ve konserler de yoğun ilgi görüyor.

Dede Yaylası Şenlikleri

Karabük’ün manevi kurucusu sayılan Bahaddin Gazi’yi anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Dede Yaylası Şenlikleri’nde çeşitli etkinliklerle birlikte katılımcılara pilav ikramı yapılıyor. Her yıl temmuz ayının dördüncü haftasında Karabük merkezde gerçekleştirilen etkinlik Karabük Belediyesi ve Bahattin Gazi Vakfı’nın ortak çalışması ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.