Kuşadası Gece Hayatı 

1

Aydın'ın en çok ziyaretçi ağırlayan ilçelerinden biri olan Kuşadası, hem yabancı hem de yerli turistlerin yaz aylarını geçirmek için tercih ettiği bölgelerin başında gelmektedir. Aynı zamanda önemli bir liman olan Kuşadası dünyaca ünlü cruise gemilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu yoğunluk Kuşadası’nda yaz gecelerinin hareketli geçmesini sağlamaktadır. Kuşadası tarihî önemi, benzersiz doğası ve coğrafi avantajını kullanarak dünyadaki önemli tatil bölgeleri arasına girme amaçlamaktadır. Bu nedenle her geçen yıl bölgede açılan mekânlar vizyonunu genişletmekte ve modernleşmektedir.

Kuşadası’nda gece hayatının iki önemli adresi bulunmaktadır: Yoğunlukla yabancı turistlerin tercih ettiği Kuşadası Barlar Sokağı ve yerli ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı Kaleiçi Barlar Sokağı.

Kuşadası Barlar Sokağı’nda Irish Pub’ların sayısı oldukça fazladır. Pub’ların yanı sıra ziyaretçilerin yoğun ilgili gösterdiği farklı konseptteki barlar da bu sokakta yer almaktadır. Jimmy's Irish Bar, Orange Bar, Kuşadası Club, Paddy's Irish Bar bu sokakta yer alan ünlü barlardan bazılarıdır. Kaleiçi barlar sokağında ise Heaven Bar Kuşadası, Hayal Kahvesi Kuşadası, Lucca Bar, Ex Club, Nicci Port gibi gece kulüpleri ziyaretçilerin keyifli bir gece geçirmek için tercih ettiği mekanlar arasında yer almaktadır.

Kuşadası’nda pub ve gece kulüpleri dışında birçok ünlü Beach Club da bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüleri Jade Beach Club ve Tren Beach Club. Eğer beach tarzı bir mekânda eğlenmekten hoşlanıyorsanız şık konsepti ve açık havadaki eğlence anlayışıyla Jade Beach Club sizin için doğru tercih olabilir. Tren Beach Club ise Kuşadası’nda açık havada ve denize sıfır da misafirlerine unutulmaz bir eğlence hizmeti sunuyor. Bu iki mekân son yıllarda Kuşadası’nda eğlence hayatının önde gelenleri arasında yer almaktadır.