Ordu’daki Festivaller

600031_10150908384831790_368041137_n1.jpg

Ordu’ya yılın hangi döneminde giderseniz şehirde mutlaka bir etkinliğe denk gelmeniz mümkün. Ordu’ya gitmeden önce şehirde düzenlenen festivallere ve etkinliklere göz atmanız gezinizi daha keyifli hale getirmeye yardımcı olabilir. Ordu’da düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Çambaşı Kar Festivali

Her yıl ocak ayının sonunda düzenlenen Çambaşı Kar Festivali oldukça eğlenceli görüntülere sahne oluyor. İki bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda düzenlenen festivalde kızak ve off road yarışları ile katılımcılara heyecan dolu anlar yaşatılıyor.

Perşembe Yaylası Festivali

Ordu’ya yolunuz düştüğünde katılabileceğiniz bir diğer etkinlik Perşembe Yaylası Festivali’dir. Her yıl temmuz ayının üçüncü haftasında düzenlenen festival yedi gün boyunca birbirinden renkli etkinlikler ile devam ediyor. At yarışları, güreş müsabakaları, yöresel gösteriler ve konserler ile Perşembe Yaylası Festivali’nde gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Vosvos Şenliği

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden 200’e yakın Vosvos’un katılımıyla gerçekleştirilen Vosvos Şenliği’nde Ordu’nun tanıtımı amaçlanıyor. Her yıl temmuz ayında düzenlenen etkinlikte Vosvos meraklıları Ordu’da toplanıyor ve eğlenceli dolu anlar yaşanıyor.

Mayıs Yedisi Şenliği

Bahar şenliği olarak her yıl Ordu’da düzenlenen Mayıs Yedisi Şenliği 20 Mayıs’ta kutlanıyor. Yöresel ürünlerin ve el sanatlarının sergilendiği festivalde yöresel halkın inanışına göre dertlerinden kurtulmak isteyenler denize giriyor ya da denize taş atarak dilek tutuluyor.

Uçurtma Şenliği

Her yıl mayıs ayında düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde 6-17 yaş grubu öğrencilerin katıldığı uçurtma yarışması düzenleniyor. En yüksekte uçan uçurtma ve en güzel uçurtma dallarında ödül düzenlenen yarışmada kazanlara çeşitli ödüller dağıtılarak baharın gelişi coşku içerisinde kutlanıyor.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.