Side’deki Festivaller

road-bike-3469499_960_720.jpg

Side’de denizin tadını doyasıya çıkardıktan sonra seyahatinize heyecan ve eğlence katacak farklı festivallere de uğrayabilirsiniz. Hem Side’de hem Manavgat’ta yaz ve sonbahar aylarında oldukça keyifli festivaller sizleri bekliyor. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali

Manavgat Belediyesi tarafından 16 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali ile belde müziğe doyuyor. Her yıl 10-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen festivalde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra dans gösterileri ve şovları da gelenleri büyülüyor.

Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali

Türkiye’nin farklı noktalarından motosiklet tutkunlarının bir araya geldiği Manavgat Motosiklet Festivali 29 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor. Çeşitli gösteriler ve etkinliklerle dört gün dolu dolu bir program katılımcıları bekliyor.

Barış Suyu Festivali

Manavgat’taki turizmi canlandırmak ve ilçenin tanıtımını yapmak için 21 yıldır düzenlenen Barış Suyu Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne oluyor. Manavgat Irmağı’nda düzenlenen su gösterileri nefes keserken çocuklara yönelik akrobasi sirki eğlence dolu saatler sunuyor. Barış Suyu Festivali her yıl 14-15-16 Ağustos’ta düzenleniyor.

BisikletFestivali

Manavgat Belediyesi tarafında her yıl 16-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Manavgat Bisiklet Festivali hem Türkiye’den hem de yurt dışından 250’ye yakın bisikletliyi ağırlıyor. Katılımcılar dört gün boyunca Manavgat ve çevresindeki tarihî ve doğal güzellikleri keşfetmek için pedallıyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.