Google+

Arama formu

Uşak

Uşak, Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde olup Batı ve Orta Anadolu’yla...
Devamı oku
Acil yardım: 112 Yangın: 110 Polis: 155
Devamı oku
  Ege ve Anadolu bölgeleri arasındaki geçiş noktasında yer alan Uşak...
Devamı oku
  Uşak’ı ziyaret etmek isteyenler için şehir merkezinde pek çok...
Devamı oku
  Uşak şehir merkezinde belediye tarafından hizmete sunulan minibüsler...
Devamı oku
  Seyahate çıkmanın en güzel yanlarından biri de şüphesiz leziz yöresel...
Devamı oku
  Büyük şehirlerin aksine Uşak, gece hayatı olarak sizlere kısıtlı...
Devamı oku
  Uşak’ta alışveriş yapabileceğiniz çeşitli mağazaların yanı sıra...
Devamı oku
  Ankara-İzmir karayolu üzerinde bulunan Uşak’a Türkiye’nin her...
Devamı oku
Tarih boyunca yerleşim için uygun bulunan Uşak’ta pek çok kültürün...
Devamı oku
  Ege ve Anadolu’nun birbirine bağlandığı noktada konumlanan Uşak,...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 TRY = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 2℃
Şub 3℃
Mar 6℃
Nis 11℃
May 15℃
Haz 19℃
Tem 22℃
Ağu 22℃
Eyl 19℃
Eki 14℃
Kas 8℃
Ara 4℃
Kısa Kısa...

Nüfus: 358.736 / Dil: Türkçe / Para Birimi: Türk Lirası/ İklim: Karasal İklim/ Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2-3 gün

Uşak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uşak Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 

Ege ve Anadolu’nun birbirine bağlandığı noktada konumlanan Uşak, antik dönemlerden itibaren yerleşim için gözde olan şehirlerdendir ve M.Ö. 4000li yıllara kadar varan izlere rastlanmaktadır. Antik dönemde Temenothytia olarak anılan şehir tarih boyunca pek çok uygarlık tarafından yerleşke olarak tercih edilmiştir. Heraklilerden Aristomakhos’un oğlu Temenos’un adıyla anılan şehre özellikle bronz çağında çok fazla yerleşimin yapıldığı bilinmektedir. M.Ö. 2000’de Anadolu’daki siyasi birliği sağlamayı başaran Hititlerin, M.Ö. 1000 yılında ise Friglerin batıdaki sınırında bulunan il, çevresindeki bu çok kültürlülükte özellikle İon kültürünün etkisinde kalmıştır.

M.Ö 7. yüzyıla gelindiğinde ise parayı icat etmeleri ve ticarette yarattıkları etkiyle nam salmış olan Lidyalıların sınırlarına geçmiştir. Yine bu dönemde Ege bölgesini doğuya bağlayan ve tarihin en önemli ticaret yollarından biri olan “Kral Yolu” Uşak sınırlarından geçmekteydi. Lidyalıların egemenliğinin sonlanmasının ardından Perslerin hükmüne giren şehir daha sonra da tüm Anadolu gibi Büyük İskender’in hakimiyeti altına girmiştir.

Büyük İskender’in ölümünün ardından bu bölge İskender’in önemli generallerinden biri olan Antigonas’a hizmet payı olarak verilmiştir. Bir süre sonra da Bergama Krallığı’na bağlanan Uşak ve çevresi M.Ö 2. yüzyılda Roma İmparatorluğu’na geçmiş ve uzunca bir süre bu imparatorluğun sınırları içinde kalmıştır. Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılması sebebiyle de Doğu Roma sınırları içinde kalan il 12. yüzyıla kadar Bizans hakimiyetinde yaşamıştır.

1071 yılından sonra Anadolu’da güçlenmeye başlayan Selçuklular ile Bizans arasında zaman zaman el değiştiren yerleşke nihayet 1176 yılında Miryokefalon Savaşıyla beylikler dönemine kadar Selçuklulara bağlanmıştır. Beylikler Döneminde ise Germiyanoğulları Beyliği Uşak ve çevresinde hakimiyet kurmuştur. Ta ki 1391 yılında Yıldırım Beyazıt’ın beyliğin egemenliğine son vermesine kadar. Bu tarihten sonra Osmanlı himayesine giren bölge fetret devriyle beraber yeniden canlanan beyliklerden yine Germiyanoğullarına geçmiştir. En nihayetinde Germiyanoğulları Beyliği’nin son hükümdarı olan II. Yakup Bey’in isteğiyle Osmanlı İmparatorluğu’na bağlanmıştır. Şehrin kuzeybatısında yer alan ve günümüzde de varlığını sürdüren Aybey Mahallesi en eski yerleşim yeridir ve yerleşkelerin büyümesi de bu mahallenin güneyine doğru olarak şehri genişletmiştir.

Uşak, Osmanlı döneminde pek çok gezginin dikkatini çekmiştir. 17. yüzyıl bilim insanlarından biri olan Katip Çelebi Cihannüma adlı coğrafya bilgilerinin yer aldığı eserinde Uşak’tan bahseder. Eserde Uşak’tan dere içinde (günümüzde Dokuzsele Çayı) Kaleli bir kasaba olarak söz edilir. 17. yüzyılın bir diğer önemli isimlerinden olan ve hayatının elli yılından fazlasını Osmanlı topraklarını gezmekle geçiren seyyah Evliya Çelebi de Seyahatname’sinde Uşakla ilgili gözlemlerine yer vermiştir. Evliya Çelebi, Celali İsyanlarına karışan eşkıyalara karşı şehir halkı tarafından kale surlarının yeniden inşa edildiğinden ve bu bölgede ticaretin oldukça geliştiğinden bahseder. Bunlarla birlikte ticarete ve tüccarlara verilen önemin bir göstergesi olarak şehirde iki hamam, üç yüzün üzerinde dükkân ve loncalar için yapılmış bir han olduğundan da bahseder.

Uşak’ta Gezilecek Yerler

Uşak’ta Gezilecek Yerler

Tarih boyunca yerleşim için uygun bulunan Uşak’ta pek çok kültürün izlerini bulmak mümkündür. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ziyaretçi toplayan Uşak, size dolu dolu bir seyahat deneyimi sunuyor. Bölge halkı tarafından özenle korunan ve değer gören bu güzellikler belediye tarafından en iyi şekilde hizmete sunulmuş durumda. Uşak'ta gezi rotanızı belirlerken öncelikli olarak eski çağ ve modern çağ'a ait izleri taşıyan tarihi yapılar veya bölgeler ile başlayabilirsiniz. Uşak bu konuda size aslında zengin bir seçenek sunmaktadır. 

Uşak Nerededir?

Uşak, Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde olup Batı ve Orta Anadolu’yla olan bağlantı noktasında yer almaktadır. Kütahya, Manisa, Denizli ve Afyonkarahisar illeriyle komşudur. Ayrıca bu konumu nedeniyle iklimsel özellikleri ve bitki örtüsü de çeşitlidir.

Uşak’a Ne Zaman Gidilir?

Usak-Gezilecek-Yerler.jpg
 

Ege ve Anadolu bölgeleri arasındaki geçiş noktasında yer alan Uşak daha çok karasal iklim özellikleri göstermektedir. Uzun ve sert geçen kış mevsimi aynı zamanda oldukça da yağışlıdır. Bahar ve yaz mevsiminde sıcak ve yağışsız günlere kavuşan şehir kendisini ziyaret edenlere de oldukça elverişli bir ortam sunmaktadır. Bu yüzden şehri gezmek için en ideal zamanlar yaz mevsimidir.

Uşak’a Nasıl Gidilir?

zerfilm15.jpg
 

Ankara-İzmir karayolu üzerinde bulunan Uşak’a Türkiye’nin her yerinden otobüsle ya da kendi aracınızla ulaşmanız mümkün. Şehre İstanbul’dan karayolu ulaşımı yaklaşık 6 saat, Ankara’dan ise yaklaşık dört buçuk saat sürmektedir. Bunun yanı sıra Afyon-Uşak-İzmir demiryolu da şehrin merkezinden geçmekte olup Ankara-İzmir hızlı treni de şehirden geçmektedir. Tren garı şehrin merkezinde olduğundan demiryoluyla şehre ulaşan turistler için oldukça avantajlıdır.

Şehirde ayrıca merkeze yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bir de havalimanı bulunmaktadır. 1998 yılında şehirlerarası ulaşım için açılan havalimanı ne yazık ki talep yetersizliği sebebiyle 2001 yılında kapatılmıştır. Önceki yıllarda İstanbul ve Ankara’daki havalimanlarıyla Uşak havalimanı arasında seferler düzenlenirken günümüzde tarifeli sefer hizmeti bulunmamaktadır. Havayoluyla şehre ulaşmak isteyen ziyaretçiler için Uşak’a komşu olan Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası havalimanı bir alternatif olabilir. Havalimanından Uşak merkeze yolcu servisleriyle ulaşılabilir.

Uşak şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Uşak’ta Nerede Kalınır?

ramada-usak-21.jpg
 

Uşak’ı ziyaret etmek isteyenler için şehir merkezinde pek çok konaklama imkânı vardır. İsterseniz beş yıldızlı lüks bir otelde isterseniz daha küçük, sevimli bir pansiyonda kalarak Uşak ziyaretinizi konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Şehre karayoluyla ulaşım sağlayan ziyaretçiler için otogar yakınında bulunan çok sayıda otel vardır. Bunlar arasında oldukça lüks hizmet sağlayan oteller olduğu gibi daha az bütçeyle kalabileceğiniz oteller de bulunmaktadır. Otellerin misafirlerine sağladığı hizmet yelpazesi de oldukça geniş ve memnun edicidir.

Bu küçük şehrin konaklama işlerinde çalışan personeli misafirlerine daha iyi hizmet sunabilmek için ellerinden geleni yapmakta onları güler yüzle ve samimi bir şekilde ağırlamaktadır. Seyahat ettiğiniz kişilere göre ister çift kişilik ister tek kişilik odalar bulabileceğiniz büyük ve lüks oteller olduğu gibi daha küçük apart ve pansiyon şeklinde işletmeler de mevcut şehirde. Temizlik hizmetleri, ücretsiz kablosuz internetin yanı sıra pek çok işletme açık büfe kahvaltı ve oldukça lezzetli yemeklerin olduğu restoranlarla hizmet vermekte.

Uşak’ta beş yıldızlı lüks bir otelde kalmak isteyen ziyaretçiler için bir gecelik oda fiyatları 150 Türk lirasından başlamaktadır. Bütçenize göre daha uygun fiyatlı oteller ve pansiyonlar da mevcut. Ayrıca kalınabilecek işletmelerin büyük çoğunluğu şehir merkezine yakın mesafede bulunduğundan ziyaretçiler için ulaşım açısından da oldukça avantajlı. Konaklama yerlerinde yer bulmanız çok zor olmasa da eğer seyahat tarihinizi belirlemişseniz önceden yer ayırtmanızı tavsiye ederiz. Böylece son dakika yer bulma sıkıntısı yaşamaktan kaçınmış olacağınız gibi erken rezervasyon imkanlarını da değerlendirmiş olacaksınız.

Uşak şehir merkezi pek çok şehre göre daha küçük olduğundan tercih edilen otelin konumu ziyaretçiler için çok büyük sorun çıkarmayacaktır. Kaldığınız otelden şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir içi ulaşım imkanları da kullanılabilir. Uşak’ta kullanılan toplu taşıma araçları otellerin önünden de geçmektedir. Yine de seyahatinizi planlarken konaklama kararınızı da önceden vermeniz hem yer bulma sıkıntısı yaşamamanız hem daha uygun fiyatlarla tatilinizi geçirmenizin yanı sıra ziyaret etmek istediğiniz yerlere en uygun mesafedeki oteli bulmanız açısından da oldukça avantajlı olacaktır. Ayrıca Uşak Belediyesi’nin ilçelere sefer yapan minibüsleri ve otobüsleri de otellerin önünden geçmektedir. Yani ziyaret etmeyi planladığınız yerler merkezden uzaksa ve kişisel aracınız yoksa bile ulaşım sorunu çekmeden seyahatinizi yapıp otelinize kolaylıkla dönebilirsiniz. Ayrıca bazı oteller ilçelere ve doğal güzelliklere turlar düzenliyorlar. Yerinizi ayırtmadan önce işletmelerin misafirlerine sundukları imkanları araştırarak karar vermeniz verimli bir seyahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Uşak şehir merkezinde bulunan oldukça eski bir han vardır. Paşa Hanı olarak bilinen bu yapının üst katı otel olarak hizmet vermektedir. Uşak seyahatiniz sırasında bu görkemli tarihi handa konaklayabilirsiniz. Fakat 30 tane odası bulunan bu handa yer bulmanız için hızlı davranıp önceden yer ayırtmanız gerekmekte.

Uşak’ta isterseniz beş yıldızlı bir otelde konaklayarak lüks hizmetlerle isterseniz bütçenize uygun pansiyonlarda konaklayarak samimi ve konforlu hizmetlerle kalabilirsiniz. Her iki koşulda da misafirperver personel tarafından güler yüzlü ve konforlu bir hizmet alarak unutulmaz bir Uşak seyahati geçirebilirsiniz.

Uşak pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli HotelsCombined.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Uşak Otel Önerileri hotelscombined-logo

Sehir Merkezine En Yakın Uşak Otelleri
En Uygun Fiyatlı Uşak Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Uşak Otelleri

Uşak İçi Ulaşım

IMG_1A3E40-299503-7C6CE1-805776-624FD8-2CA1BE.jpg
 

Uşak şehir merkezinde belediye tarafından hizmete sunulan minibüsler, midibüsler ve otobüslerle toplu taşıma yapılmaktadır. Uşak Üniversitesi’ne sefer yapan çok sayıda otobüs bulunması öğrenciler açısından oldukça kullanışlıdır. Şehrin bazı noktaları fiziki olarak otobüs ulaşımına izin vermese de o bölgelere en yakın yerlere ulaşım sağlayan otobüsler vardır. Toplu taşıma da kartlı sistem kullanan Uşak’ta sivil yolcu ücreti 2 lira iken öğrenci yolcu ücreti 1,5 liradır.

Uşak Mutfağı

270620141044539553175_2.jpg
 

Seyahate çıkmanın en güzel yanlarından biri de şüphesiz leziz yöresel yemeklerin tadına bakmaktır. Uşak da Türkiye’nin bütün şehirleri gibi ziyaretçilerini oldukça zengin bir mutfakla karşılamakta.

Uşak Mutfağının en ünlü ismi ise Tarhana çorbası. Türkiye’nin pek çok yerinde bilinen ve yapılan bu çorbayı Uşak’a özgü kılan ise içinde isteğe bağlı olarak kullanılan nohut ya da fasulye. Domates, nane, soğan, un, yoğurt, süt, yeşil ve kırmızı biberle hazırlanan hamur kıvamındaki harç yaklaşık 20 gün boyunca toprak bir kapta bekletiliyor. 20 günün sonunda kuruyan harç elle ufalanarak yeniden dinlenmeye bırakılıyor. Yapım aşaması oldukça zahmetli olan bu çorbayı Uşak’ta mutlaka denemelisiniz. Çorbayı tadınca çekilen bütün zahmete değdiğini göreceksiniz. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret statüsü kazanan Uşak tarhana çorbası tescillenmiştir.

Çorbadan sonra mutlaka denemeniz gereken bir tat olarak Döndürme Böreğini öneririz. Ulubey ilçesiyle özdeşleşmiş bu böreğin halk arasında özel bir yeri var. Cumartesi günleri kurulan Ulubey ilçe pazarı hem sıvı yağ satın alma hem de bu böreğin yapılma günü olarak bilinir. Peynir ve ıspanakla yapılan bu böreği bölge halkı o kadar seviyor ki bir evde üç cumartesi döndürme yapılmazsa bunun boşanma sebebi bile sayılabileceğini söylüyorlar. Bu durum yöre halkının böreği ne kadar çok sevdiğinin esprili bir ifadesi elbette. Cumartesi günlerinin vazgeçilmez yemeği olan Ulubey Döndürmesi’ni yemeden Uşaktan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Ulubey Döndürmesi gibi özel bir günle özdeşleşen bir diğer Uşak yemeği ise ebem köftesi. Her kurban bayramının ikinci günü muhakkak pişirilen bu yemeği bu kadar lezzetli yapansa kurban etinin en güzel yeri olan bonfile kısmının kullanılması.

Uşak’ın zengin mutfağından bizlere göz kırpan bir başka yemek ise alacatane. Yeşil mercimek ve bulgurla yapılan bu yemek hem çok lezzetli hem de besin değeri açısından oldukça zengin. Alacatane yemeğini ustalıkla pişirmenin sırrı ise kıvamında. Bu yemek öyle bir kıvamda olmalı ki ne çorba gibi çok sulu ne de pilav gibi susuz. İkisinin arasındaki kıvamı denk getirmek bir hüner göstergesi sayılıyor bölgede.

Bu kadar yemeğin üstüne lezzetli bir tatlı yemeden Uşak’tan ayrılmak olmaz. O yüzden sizlere bir diğer lezzetli tavsiyemiz Demir tatlısı. Tatlıya adını veren ise yapımında kullanılan demir kalıp. Çiçek gibi bir şekle sahip olan bu kalıp tatlıyı şekillendirmek için kullanılıyor. Bu tatlı Uşak’ın bazı yörelerinde “nişan tatlısı” olarak da anılır. Bunun sebebi ise nişan töreninden sonra gelinin ailesi tarafından damadın ailesine ‘aramızda hep tatlı sohbetler olsun’ mesajı vermek için gönderilmesidir.

Uşak’ta Gece Hayatı ve Festivaller

usakta-ismetpasa-caddesinin-yeni-imaji-begeni-topluyor-IHA-20140115AW000820-3-t.jpg
 

Büyük şehirlerin aksine Uşak, gece hayatı olarak sizlere kısıtlı imkanlar sunmaktadır. Gece hayatı şehir merkezinde bulunan otel ve restoranların barlarıyla sınırlıdır. Üniversite gençliğinin sıklıkla tercih ettiği mekanlar yan yana konumlanmıştır ve barlar sokağı olarak anılır. Uşak geziniz sırasında kaldığınız otelin barını tercih edebileceğiniz gibi civardaki bu barları da ziyaret edebilirsiniz. Bütün gün gezdikten sonra dinlenmek için daha sakin bir akşamı tercih ederseniz küçük bir restoranda canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Eşme Kilim ve Kültür Sanat Festivali: Eğlencenizi Uşak’ın yöresel imkanlarıyla birleştirmek isterseniz muhakkak festival takvimini kontrol etmelisiniz. Sadece Türkiye’de değil dünyada da kilimleriyle meşhur Uşak ilçesi Eşme’de her yıl Eşme kilim kültür ve sanat festivali düzenlenmekte. Eşme’nin el emeği göz nuru paha biçilmez kilimlerinin sergilendiği Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların olduğu bu festival görülmeye değer.

Ulubey Kanyon Kültür ve Turizm Festivali: Uşak’ın doğa harikalarından olan Ulubey Kanyonu’nda da her yıl Ulubey kanyon kültür ve turizm festivali düzenlenmekte. Çeşitli etkinliklerin ve spor yarışmalarının yapıldığı bu festival de gezinize renk katacaktır.

Yayla Şenlikleri ve Kiraz Kültür Festivalleri: Uşak halkı şehirlerinin kurulu olduğu coğrafyaya oldukça saygılılar. Bunun bir diğer göstergesi olarak da her yıl düzenlenen yayla şenlikleri ve kiraz kültür festivalleri düzenlemekteler. Yaz mevsiminin gelmesiyle etraflarındaki doğanın canlanışına şükranlarını sunmak ve bu bereketli dönemi kutlamak için düzenlenen yayla şenlikleri ve kiraz festivalleri Uşak’ta bir gelenek haline gelmiştir.

Uşak Cirit Müsabakaları: Uşak’ın bir başka geleneksel festivali ise her yıl nisan ayında düzenlenen cirit müsabakaları. Türklerin yüzyıllardır oynadığı ve geleneksel sporu olarak bilinen ciritin bir diğer adı çavgandır. Anadolu’ya gelişi Alparslan’la birlikte olan cirit oyunu at üstünde oynanır. Tarihsel olarak savaşçıların savaş sırasındaki becerilerini geliştirmek için adeta bir antrenman gibi başlayan bu oyun zaman içinde gelenek haline gelmiş ve bayramlarda, düğünlerde, şenliklerde oynanır olmuştur. Oyuncular ellerinde mızrakları temsil eden ama zararsız olan ağaçtan yapılma uzunca sopalar tutarlar. Oyuna adını veren bu sopalar savaşçıların silah kullanma becerilerini artırmalarına yardımcı olmak içindir. İki takım halinde oynanan cirit oyununda oyuncular geleneksel kıyafetleriyle yarışırlar. Büyükçe bir alanda karşılıklı dizilerek oyuna başlanır. Oyunda takımlara puan kazandıran ve kaybettiren kurallar önceden belirlenmiştir. Geleneksel olarak düzenlenen bu cirit müsabakaları elbette ki temsilidir. Oyun centilmence gerçekleştirilir ve asıl amacı eğlencedir. Her nisanda cirit müsabakaları adı altında düzenlenen bu festivalde cirit karşılaşmalarının yanı sıra çeşitli etkinlikler, eğlenceler ve panayırlar da düzenlenmektedir.

Gençlik festivali: Bunların dışında 2006 yılında şehirde kurulan Uşak Üniversitesiyle öğrenci nüfusunun artması Uşak’ta eğlence hayatının canlanmasına da sebep olmuştur. Son birkaç yıldır Uşak Belediyesi tarafından baharda gençlik festivali düzenlenmektedir. Şehirdeki gençler ve genç ruhlu insanlar bu festivale katılarak gönüllerince eğlenmektedir.

Uşak gezinizi planlarken belediyenin etkinlik takvimine göz atmanız ve planınızı yaparken bu festivalleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yöresel festivallere katılmanız bölge halkıyla tanışmak ve onların yaşantısı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağı gibi gezinizi unutulmaz kılarak sizlere güzel hikayeler bırakacaktır.

Uşak’ta Alışveriş

16975599.jpg
 

Uşak’ta alışveriş yapabileceğiniz çeşitli mağazaların yanı sıra alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Fakat Uşak seyahatinizden yöresel ürünlerle dönmek isterseniz ilçe pazarlarını ziyaret etmenizi öneririz. Genellikle cumartesi ve pazar günleri kurulan bu pazarlarda bölge halkının kendi bahçesinde, tarlasında yetiştirdiği taptaze ve sağlıklı sebze ve meyveleri bulabilirsiniz. Bunların haricinde ilçe pazarlarında yağ, tarhana, turşu, kış için ideal kurutulmuş sebzeler de satılmaktadır. Bu ürünler de bölge halkının kendisi tarafından yapılmaktadır. Ev lezzeti taşıyan bu ürünler oldukça lezzetli ve uygun fiyatlara satılmaktadır.

Uşak’ın dünyaca meşhur kilimlerini de bulabileceğiniz mağazalar ve atölyeler bulunmakta. Kök boyası kullanılan özel bir teknikle dokunan meşhur Eşme kilimleri de Uşak seyahatinizden size güzel ve şık bir anı kalabilir. Uşak halısı ve Eşme kilimi dışında bu bölgede battaniyeler ve seccadeler de meşhur olduğundan pek çok mağazada bulmanız mümkün. Ayrıca merkezdeki Paşa Hanı da ziyaret etmeyi unutmayın. Hanın alt katında bulunan dükkanlar sizlere alışveriş konusunda bol çeşit sunmakta.

*Yukarıdaki tarihler 2017 yılına aittir. Tarihler yıla göre değişmektedir.

Uşak İçin Faydalı Bilgiler

Acil yardım: 112

Yangın: 110

Polis: 155