Dedeağaç Gece Hayatı  

drinks-with-friends-794960_960_720.jpg

Yunanistan gerçekten eğlenmeyi seven bir ülkedir. Çalışmanın en verimli hale dönebilmesi için insanlarının eğlenip huzur dolu olmasına inanan Yunanistan gerek siestasıyla gerek gece kulüpleriyle gerekse plajlarda kurduğu barlarla kendi halkını hem dinlendirip hem de eğlendiren bir yapıya sahip. Bu yüzden özellikle yaz aylarında eğlencenin doruklarına ulaşan Yunanistan’ın Dedeağaç şehri de aynı özelliği taşımaktadır. Eğlenceyi yaz aylarında tüm hızıyla devam ettiren Dedeağaç’ta plajlarda sabah kadar kumsal partileri görebileceğiniz gibi, plajlara çok yakın mesafede kurulan barlarında da sabaha kadar canlı müzikler, konserler devam etmektedir. Rengarenk kokteylleri ve özel hazırlanan mezeleri ile gece hayatına oldukça farklı bir tat katan Dedeağaç gece eğlenmeyi sevenler için oldukça uygun bir tatil kentidir.

Eğlenmenin birden fazla yolunu bulabileceğiniz bu şehirde bir diğer eğlence anlayışı da oyun severler için bulunmaktadır. Konaklama için de oldukça fazla tercih edilen Alexander Beach Hotel alternatif bir eğlence anlayışı olarak gazinoyu ziyaretçilerine sunmakta. Şans oyunları ile oldukça eğlenceli bir gece yaşatacak olan CasinoThraki’de neredeyse tüm çalışanlar da dahil herkes Türkçe konuştuğu için iletişim konusunda da bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Diğer bir gece hayatı örneği olan Room 6 ise canlı müziğin olduğu oldukça eğleneli mekanlardan biridir. Açılışı gece 12’yi bulan bu mekân sabahın geç saatlerine kadar hizmet vermektedir. Gece boyunca en az 4 farklı sanatçının sahne aldığı bu mekânda sanatçılarla birlikte pistte dans edebilme imkânınız bulunmaktadır. Ayrıca girişte 5 Euro ödediğiniz bu mekânda, çıkarken hesabınızdan ödediğiniz miktar düşülmektedir.

Ayrıca gece hayatı için tavsiye edilen bir diğer kulüp de Prive Club. Bu kulüpte sabaha kadar hizmet veren kulüplerden bir tanesi. Gündüz saatlerinde barlarında takılabileceğiniz bu mekânın içerisi gece geç saatlerde canlı müzik sahnesine dönüşmektedir. Barında bulunan çok çeşitli kokteylleri ile de adından sıkça söz ettiren bu mekânda, dilediğiniz bütün alkollü içecekleri bulmak mümkün olacaktır.

90lı yılların eski müzikleri konseptli olan bir diğer mekân ise Pico. Nostalji yapmak isteyenler için harika bir canlı müzik performansı sergileyen bu mekân yine diğerleri gibi gece yarısından sonra hizmet vermeye başlamaktadır. Girişte 5 Euro ödeyeceğiniz bu mekânda sabahın ilk ışıklarına kadar dans performansları sergileyebilir, sahnede sanatçılar ile şarkı söyleyebilirsiniz.

Hem gündüz hem de gece açık olan barları ise Demokrasi caddesinde bulmak mümkün olacaktır. Gündüzleri kafe akşamları da bar olarak kullanabileceğiniz Thema Bar, geniş şarap çeşitleri ve kokteylleri ile oldukça fazla çeşit sunarak ziyaretçilerini tatmin ediyor.