Girit’te Alışveriş

crete-shopping.jpg
 

Yunanistan’ın en büyük adası unvanına sahip Girit’te alışveriş çok eğlenceli ve kolaydır. Adanın çeşitli bölgelerinde yer alan alışveriş caddeleri kozmetikten giyime, hediyelik eşyadan ayakkabıya birçok çeşit ve marka seçeneği bulundurmaktadır. Dünyaca ünlü markaların genellikle şubelerini açtığı yerler Kandiye, Resmo ve Hanya gibi büyük şehirler olsa da butik mağazaları bu şehirler dışında yerlerde hatta minik kasabalarda bile bulabilirsiniz.

Girit’teki yerli mağazalardan alışveriş yaparak hem özel ve geleneksel ürünleri bulabilir hem de sevdiklerinize cüzdan dostu hediyeler alabilirsiniz. Girit adasında da ülkemizdeki gibi pazarlık yapılabilir.

Kandiye’deki en ünlü alışveriş caddelerinden olan Daedalus caddesi, Dikaiosinis caddesi, 25 August Caddesi’nde ünlü markaların mağazalarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Adanın başkentinde uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli giyim ve ayakkabı alışverişi için Kalokairinou Caddesi’ndeki mağazalara göz atmayı unutmayın.

Hem yetişkinler hem çocuklar için eğlence ve alışveriş tutkularını birleştiren Talos Plaza alışveriş merkezinde birçok mağazanın yanı sıra kafeler, restoranlar ve odeon sinemaları bulunuyor.

Turistik alışverişin yanı sıra yerli Girit halkına ve yaşamına karışmak istiyorsanız her şehirde haftalık olarak kurulan pazarları da gezmenizi öneririz. Haftanın çeşitli günlerinde kurulan pazarlarda adada üretilen, organik meyve ve sebzeleri, baharatları, reçelleri edinebilirsiniz.