Girit’te Gece Hayatı

Crete-Nightlife.fp1469024774820fp.jpg
 

Yaz, kış demeden canlı olan Girit’in gece hayatı da çok renklidir. Adanın dört bir yanında eğlence mekanları gece kulüpleri ve diskolar bulunmaktadır. Bunlar haricinde sık restoran ve kafelerde kahvenizi yudumlayabilir, çeşitli canlı müzik performanslarının gerçekleştirildiği tavernalarda kulaklarınıza şenlik Girit melodilerini dinleyebilirsiniz. Girit adasındaki mekanlar genellikle 23.00 gibi dolmaya baslar, bu saatten önce beğendiğiniz mekanda yerinizi alarak geceye tam gaz başlayabilirsiniz.

Girit adasında herkesin zevkine göre bir eğlence bulması mümkün. Çılgın partilerden yerli müzisyenlerin çaldığı butik barlara, geleneksel Yunan gecelerini deneyimleyeceğiniz tavernalardan tasarım ödüllü kafelere gecelerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz bir yer Girit.

Hanya şehrinde ana caddelerde olduğu gibi ara sokaklarda da eğlence dünyasına adım atmanızı sağlayacak birçok bar ve gece kulübü bulabilirsiniz. Çılgınlarcasına eğleneceğiniz bir gece geçirmek istiyorsanız gitmeniz gereken bölgeler Malia, Stalis ve Elounda. Bu yerlerde çoğunlukla dans edebileceğiniz kulüpler ve barlar bulunmaktadır. Bu mekanlar genellikle gece yarısından sonra 2-3’e kadar açıktır.

Adanın başkenti Kandiye’de geçireceğiniz bir gecede modern ve geleneksel mekanlardan tercihinizi yapabilirsiniz. Malia, Stalis ve Hersonissos gece hayatının en canlı olduğu bölgelerdir. Daha sakin bir gece geçirmek istiyorsanız soft müzik türlerinin çalındığı lounge barları ve tavernaları tercih edebilirsiniz.
Resmo’da limandaki sayısız kafe-barlarda oturarak çayınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Yaz mevsiminde açılan şehrin kulüpleri pop, house, latin ve diğer tarzlarda müzik çalmaktadır.

Adanın neredeyse tüm bölgelerinde hizmet veren çeşitli tarzlarda müzikler çalan ve turistlerin ilgisini çeken mekanlardan biri de The Jolly Roger’dir. Girit’in Sissi bölgesinde bulunan bu mekân deniz kenarında içkinizi yudumlarken canlı müzik performanslarını dinleyebileceğiniz, çeşitli günlerde ingilizce dilinde quiz geceleri düzenleyen popüler mekanlardan biridir.

Gouves bölgesinde bulunan Baraki Bar, turistlerin göz bebeği olan eğlence mekanlarından bir diğeridir. Güler yüzlü çalışanları ile kalpleri kazanmış bu barda Giritli grupların canlı performanslarının tadını çıkarabilirsiniz. Bu barda adadaki en iyi kokteyllerin yapıldığını söyleyenler de vardır.

Deniz kenarında tatilinizi tam anlamıyla yaşayabileceğiniz beach barlar Girit adasında çok tercih edilen mekanlardandır. Malia, Hersonissos, Amoudara gibi bölgelerde bulunan sahil kenarı barlardan Dolphin, yunan mutfağının müthiş lezzetlerini müşterilerine sunarken her tür müziğin çalındığı sizi dünyanın tüm bölgelerine götürebilecek bir atmosfere sahip.

Sahil kenarındaki barlardan bir diğeri olan Kahula, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği seçeneklerine sahip olmasının yanı sıra geceleri bir bara dönüşüyor ve soğuk bira ve kokteyllerinizi yudumlayabileceğiniz bir mekân haline geliyor. Denize girip güneşlenirken acıktığınızda bir şeyler yemek için bu restoran-barı ziyaret edebilirsiniz.

Kokkini Hani bölgesinde deniz kenarında olan bir başka mekân olan The Whisky Bar da hem turistler hem de Giritliler tarafından tercih edilen bir eğlence mekânı olarak karşınıza çıkıyor. Geniş seçenekler bulunan menüsünün yanında, içki hazırlamadaki ustalığıyla bilinen barda ailenizle öğle yemeği yiyebileceğiniz gibi rahatlatıcı bir gece geçirebilirsiniz.