Google+

Arama formu

Portekiz'de Görülmesi Gereken Yerler

Portekiz'de Görülmesi Gereken Yerler

İber Yarımadası’nın batı kıyısında yer alan Portekiz; harika iklimi, uygun seyahat planları ve muazzam turist atraksiyonları ile Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında zirveye oynuyor. Zengin coğrafi yapısı ile ormanlarla kaplı ormanlarının yamaçlarında üzüm bağları yetiştiren Portekiz, harika sahillere de sahip olmayı ihmal etmemiş. Bütün bu öğeleri birleştiren yerler bu listede.

Fotoğraf: http://escuderobrown.com/wp-content/uploads/sites/48/2015/02/portugal-ho...

1 – Coimbra
1 – Coimbra

Orta Portekiz’deki Mondego Nehri kıyısında yer alan küçük ve sevimli bir kasaba olan Coimbra; tarihi alanları, tatlı bahçeleri ve renkli kültürü ile harika bir Avrupa kenti. Şehir aynı zamanda Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birinin çevresine kurulmuş. Coimbra’da yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, şehrin sokaklarında kaybolmak ve rastladığınız her şeyin tadını çıkarmak.

Fotoğraf: http://www.premiumtours.pt/wp-content/uploads/Coimbra.jpg

2 – Azores
2 – Azores

Azores Takımadaları, Atlantik Okyanusu’nda bulunan dokuz adet volkanik adadan oluşuyor. Lizbon’un yaklaşık 1500 kilometre batısında bulunan adalar, dünyanın en güzel balina izleme bölgelerinden biri. Aynı zamandı sıcak su kaynakları ve harika deniz kıyısı kentleriyle de ünlü olan adaların en büyüğü Sao Miguel.

Fotoğraf: http://www.visitazores.com/sites/all/themes/azzorre/assets/frontshow/ima...