Google+

İKİ GEZGİNİN NEW YORK MACERASI

302329 Kas 2013Gezi Notu
OZAN İŞCANOZAN İŞCANGezgin29 Kas 201330230 Yorum

Bir New York macerasında da yeniden birlikteyiz. 12 Haziran'da Delta havayolları ile İstanbul'dan New York'a uçtuk. Yolculuk yaklaşık 11 saat sürdü. 7 saatlik saat farkından dolayı öğlen İstanbul'dan 12:15'de kalkıp 16:30 da New York'a inmiş olduk.
New York City (NY)

Gezimizin ilk gününde yağmur yağıyordu. Kalacağımız yer bir hostel sayılan YMCA 'nın New York şubesi Vanderbilt YMCA idi. Burası 42 east Manhattan da bulunmakta. Yani NY'nin kalbine yakın bir yer. JFK havaalanından air tren ile NY metrosunun başlangıç durağı olan Jamaica istasyonuna ulaştık.

Buradan da mavi hat (E) ile Lexington Av. istasyonunda indik ve yürüyerek YMCA'ya ulaştık. Saat (19:00)burası hem bir hostel, hem bir fitness hemde bir anaokulu oldukça güvenli bir yer ve yürüyerek bir çok yere ulaşılabilecek bir konumda. Gitmeden önce internetten NY pass almıştık. Bu kart bir çeşit müze kart. ( www.newyorkpass.com) yaklaşık 77 atraksiyonu bu kart sayesinde çok uygun bir fiyata yapabiliyorsunuz. Fiyatları günlük, biz 2 günlük satın aldık. NY'deki 4.günü serbest zaman olarak belirledik. Otele yerleştikten sonra NYC pass kartlarımızı bastırmak için ofisine doğru yola çıktık. Yağmur yağıyordu sokakta bir siyahi satıcıdan şemsiye aldık. Yeri bulduk ve kartlarımızı bastırdık ,haritalarımızı aldık. Sabırsızlıktan sağanak yağmur altında Times meydanını bulmaya çalıştık. Acıktığımızı fark edince bir pizzacıya girdik. Bir kişiyi doyuracak büyüklükteki pizzalar 5 dolardan başlıyordu. Hayatımda yediğim en iyi pizzaydı. Sonra Times'ı bulup yağmur altında şöyle bir dolaştıktan sonra YMCA'ya geri döndük. Bavulumuzu açıp sabaha zinde kalkmak ve Antalya-istanbul uçuşunu da ilave edersek 12 saatlik uçuşun verdiği yorgunlukla uyuyuverdik.
New York City (NY)-1

GHezimizin ikinci gününde NY saatiyle beş de kalkıp yanımızda getirdiklerimizle küçük bir kahvaltı yapıp sırt çantamızı ve haritalarımızı alarak yola koyulduk.İlk durak Water taxi ile sırasıyla Brooklyn köprüsü Wall street Empire state building  9/11 Memorial ve Times meydanı.

New York City (NY)-2

New York City (NY)-3

New York City (NY)-4

New York City (NY) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri The Nash, One-Bedroom Apartment - Madison Square Garden, Bridgestreet at Centria. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz The Beekman, a Thompson Hotel, Rostel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz MACY 31 Self Serviced Apartments, West Village Charm, Sugar Hill Suites tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un New York City (NY) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

New York City (NY)-5

New York City (NY)-6

Çeşit çeşit güzellikte olan cheese cake içinden çilekli olanını şeçtik ve yanında güzel bir kahveyle günün yorgunluğunu alan molaya paha biçilemez. Öğle yemeğinde hot dog ve sıcak sandviç yedik.
New York City (NY)-7

Üçüncü gün mü? Sabah erkenden kalkıp Central park'a gittik. Bisikletlerimizi kiralayıp doğaya verdik kendimizi. Şehir içinde el değmemiş bir bitki örtüsü gibi. Sonra doğal tarih müzesi, Top of the rock, Madame Tussauds müzesi, Çin mahallesi (China Town) İtalyan mahallesi (Little Italy). Öğle yemeği İtalyan mahallesinde makarna ve pizza.
New York City (NY)-8

New York City (NY)-9

New York City (NY)-10

New York City (NY)-11

New York City (NY)-12

New York City (NY)-13

Artık NYC'deki dördüncü gümnümüzü biraz kendimize ve sevdiklerimize ayırdık. Hediyelik eşya aradık kendimiz ve sevdiklerimiz için.
New York City (NY)-14

New York City (NY)-15

New York City (NY)-16
St.  Patrick kathedrali.

New York City (NY)-17

New York City (NY)-18
Öğle yemeğini HB burger'de yedik.

Böylece NYC maceramızı bir sonraki gelişimize kadar somnlandırarak Florida'ya dümen çevirdik.

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar