9 Harika Araba Yolu

Gezginlere baktığımızda herkesin kendine has bir tarzı, alışkanlığı ve şekli olduğunu görüyoruz. Bu galeri özellikle yol tutkusu olanlar için! İşte sürüş keyfinden vazgeçemeyen, manzara tutkunlarına okyanus kenarından 9 şahane yol destinasyonu. Eğer ki siz de araba kullanmayı çok seviyorsanız bir de bu yollarda seyahat edin.

1.The Atlantic Ocean Road, Norveç

Bu muhteşem yol malesef ki çok uzun değil fakat nefes kesici manzaralara sahip. Ne yazın ne de kışın bu yolda hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Arabanız yolda ilerlerken siz de dünyanın ne kadar güzel bir yer olabileceğine bir kez daha şahitlik edeceksiniz.

2.Amalfi Drive, İtalya

İtalya’nın Amalfi komününde bulunan bu yol hayatınızda gördüğünüz en güzel yol olabilir. Bir yanda şirin, renkli İtalya manzarası diğer yanda Akdeniz. Ayrıca lokal yemekleri, pizzaları, keyifli molaları falan saymıyoruz. Siz de dilerseniz bu yolda araba sürmenin keyfini yaşayabilir ve en sevdiğiniz şarkıyı dinleyerek hem yeni yollara hem de hayal dünyasına doğru yol alabilirsiniz.

Amalfi

3.17 Mile Drive, Monterey, Kaliforniya

Bu güzel yol sadece okyanus manzarasıyla ünlü değil. Güzergah sırasında devam eden golf sahaları, güzel malikaneleri ve köşkleriyle 17 Mile Drive kaliteli bir sürüş ve keyifli dakikalar vaat ediyor. Siz de arabanızı sürerken zengin bir muhitin sahip olabileceği özellikleri görmek, deneyimlemek ve Kaliforniya’nın ruhunu da yaşamak isterseniz bu yolda mutlaka sürmelisiniz.

4.The Overseas Highway, Florida

Gidenlerin dediğine göre eğer bu yolu daha önce geçmemişseniz diğerlerine en güzel yaftasını yapıştırmak çok doğru olmazmış. Çünkü en şahane yol buradan geçenmiş. Bizden demesi. Size bu güzel yolla ilgili değişik bir önerimiz olacak. Araba kullanmayı çok seviyor olsanız da bizce bu yoldan geçerken kesinlikle yolcu koltuğunda oturmalısınız. Çünkü bu sayede yolu daha iyi seyredebilir ve yaşadığınız anın keyfini daha çok çıkarabilirsiniz.

Florida

5.Sea to Sky Highway 99, Vancouver

Vancouver ve Whistler arasında bulunan bu yol kenara çekme içgüdünüzü tetikleyecek yerlerden biri. Yazın rengarenk çiçekleriyle kışın grinin tonlarıyla tadından yenmiyor. Biliyoruz şimdiye dek ki her yol için mutlaka görmelisiniz dedik ama maalesef gerçekten her bir yol gerçekten büyüleyici… Siz bizce bu yolu da kesinlikle görmeniz gereken yerler arasına eklemelisiniz.

6.Garden Routh, Güney Afrika

Afrika’nın her anlamda insanı büyüleyen yerleri olduğunu biliyoruz. Bu yol da onlardan biri. Gökleri kıskandıran mavisiyle suları, canlı renkleriyle manzarası size unutulmaz bir yol deneyimi yaşatacaktır. 

South Africa

7.Isle of Mull, İskoçya

Filmlerin dublajlı sahneleri gibi görünen bu manzara tamamen gerçek. Yollara düşmek benim hayat tarzım diyorsanız buraya da uğramak zorundasınız. Biliyoruz iddialı konuştuk ama gerçekten bu yolu görenler asla unutamadıkları için pişman olacak.

8.Pacific Coast Highway

1930’ların sonunda yapılan bu yol, fotoğrafta görüldüğü üzere son derece muhteşem. Manzarasıyla, havasıyla, suyuyla California’nın en güzel yerlerinden biri. Özellikle yollara düşmek isteyenler için akılda kalıcı bir destinasyon olacaktır.

Pacific

​​9.Galler’in Kuzey Kıyıları

Her yolda illa ağaç, orman olacak diye bir şey yok. Burada enfes tarih manzarası var. Kaleler, eski yapılar, kasabalar vs.