Gişe Rekorları Kıran Jurassic World 3 Filminin Çekimleri Malta'da Başlıyor!

Malta yerleşim alanı olan üç adadan oluşmaktadır, bunlar; Malta, Gozo ve Comino’dur. Malta Gozo ve Comino adalarının doğal güzellikleri, benzersiz doğal dokusu ve ilk çağlardan günümüze kadar farklı kültürlerin senteziyle adalar üzerine inşa edilmiş olan benzersiz kültürel mirasıyla turizm destinasyonları içinde en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Malta’da ilk çağdan ve ortaçağ kültürlerini yansıtan pek çok yerleşim alanı özgün haliyle görmek mümkün.Adalar üzerinde iz bırakmış her kültürden kalanmiras özenle korunmuş olduğundan, yerleşim alanlarının mimari dokusu her yıl dünyanın dört bir tarafından milyonlarca ziyaretçi çekiyor.

Hemen ekleyelim, Malta, Avrupa'daki en düşük COVID-19 vakalarından birine sahiptir ve ziyaret edilmesi en güvenli ülkelerden biridir.

Zengin kültürel mirası ve doğa güzellikleri Hollywood film yapımcıları için de özgün bir plato özelliği taşıyor. Malta pek çok ikonik Hollywood yapımı olan, gişe rekorları kıran filmlerin geçtiği yer olmuştur. En çok gişe yapmış olanları hemen söyleyelim; Gladyatör, U-571, Monte Cristo Kontu, Troy, Münih, Dünya Savaşı Z, Kaptan Phillips ve tabii ki Popeye. Hollywood yapımlarının çekildiği platolar dahi bugün özgün haliyle korunuyor ve gelen turist ziyaretçilere açık. Çekilen bu filmlerin hayranları için de büyük bir turistik cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

1

Malta sadece popüler film yapımlarıyla değil dünya çapında milyonlarca hayranı olan ve her sezonu merakla beklenen dizilerin de mekânı olmuştur. Game of Thrones hayranları, Mdina şehri, Rabat'taki Aziz Dominik Manastırı ve Mtahleb kayalıkları gibi Birinci Sezonda ünlü olan yerleri tanıyacaklar.

2

 

Şimdi size hayranı olduğunuz bir film serisi ile ilgili müjdeyi verelim 😊

Hollywood'un gişe rekorları kıran Jurassic World 3 filminin çekimleri ayın sonlarına doğru Malta'da başlayacak.

İlk olarak çekimlerin Mayıs ayında başlaması planlandı ancak COVID-19 her sektörü etkilediği gibi film sektörünü de etkiledi ve Malta’da başlaması gereken çekimler duraklatıldı

Bu film, salgının başladığı günden beridir Malta Adalarında çekilecek ilk gişe rekorları kıran yapım olacak.

Malta Kültür Bakanlığı’ndan Film – Yapım Başkanlığıyetkilisi Johann Grech, duyuruyu yaparken, Malta sağlık yetkilileriyle işbirliği içinde gerekli tüm sağlık önlemlerinin alındığını belirtti.

Malta’da yapılacak yeni filmden birkaç ipucu verelim;

  • 2015 yılında yapılan  ilk Jurassic World filminin yönetmeni Colin Trevorrow, Jurassic World 3'ün yapımına yönetmen olarak geri dönecek.
  • 1993 Jurassic Park filminin orijinal oyuncu kadrosunun üyeleri Jeff Goldblum, Laura Dern ve Sam Neill de gelecek filmde geri dönecekler.
  • Üçlü, 2015 filmi, Jurassic World ve 2018'in Jurassic World: Fallen Kingdom yıldızları Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard ile birlikte görünecek.
  • Malta Adalarının güzel, bozulmamış sahil şeridi ve nefes kesen mimarisi, çekilen film vasıtasıyla ekranlarda görünürlüğü katlanıyor. Jurassic World prodüksiyonu Valletta, Vittoriosa, Mellieħa ve Pembroke şehirlerindeki yerleri içerecek.
  • Filmin Haziran 2021'de sinemalarda gösterime girmesi bekleniyor.