Google+

Arama formu

Los Angeles Şehir İçi Ulaşım

Los Angeles Şehir İçi Ulaşım

Büyük bir şehir olan Los Angeles uzun mesafeleri ile ünlüdür ve ulaşım için en iyi çözüm kendi arabanızdır. Mesafelerden bahsetmek gerekirse, Hollywood ile şehir merkezi arası araba ile yaklaşık 35 – 40 dakika sürmektedir. ABD’nin en pahalı şehri olan Los Angeles’da günlük 20 dolardan başlayan ücretlerle araç kiralayabilirsiniz. İklimin elverişli olmasından dolayı dünyanın en fazla üzeri açık aracı Los Angeles’da kullanılır. Günün her saatinde caddelerde dolaşan lüks araçları görebilirsiniz ve arabalara tutkunsanız, bu şehri terk etmek istemeyebilirsiniz.
L.A’de, mesafelerin çok uzak olması sebebiyle toplu taşıma gelişememiştir. Los Angeles sokaklarında taksi bulmanız ise mucizedir çünkü taksiler randevu sistemi ile çalışır. Yine uzak mesafeler dolayısıyla insanlar acil bir durum olmadıkça taksiye binmezler. Kiralık araba aramaya vaktiniz yoksa ve taksi çağırmak zorundaysanız en az bir saat öncesinden aramayı unutmayın.

Los Angeles Metro Haritası

Metro Hattı
Los Angeles’da Blue Line, Expo Line, Gold Line, Green Line, Purple Line ve Red Line olmak üzere altı farklı metro hattı bulunmaktadır. Metrolar 05:00 – 00.00 arası hizmet vermektedir.

Taksi
Los Angeles’da taksi ücretleri oldukça karmaşık şekilde hesaplanmaktadır. Gideceğiniz nokta için ne kadar taksi ücreti ödeyeceğinizi aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
http://www.taxifarefinder.com/main.php?city=LA

Los Angeles Havaalanı ve Şehir Merkezine Ulaşım

Los Angeles Şehir İçi Ulaşım-1

Los Angeles (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Clean and Nice Single Room, Tropical Gardens, LAX Teresa B&B güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Movie Stars Premium | 1 Bedroom Downtown, Selby Ave Guest House, Urban Eco Oasis. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Comfort Inn Near Old Town Pasadena in Eagle Rock CA, Trylon Hotel - Hollywood, Beverly Apartments gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hollywood Stay, LA International, The Place Just To Sleep tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Los Angeles (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı LAX, şehir merkezinden yaklaşık 30 km mesafede bulunur ve dünyanın üçüncü en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. LAX dışında, Burbank Glandale Pasadena Havalimanı (BUR), Long Beach Havalimanı, John Wayne Havalimanı (SNA) ve Ontario Uluslararası Havalimanına sahip Los Angeles’da havayolu ulaşımı oldukça gelişmiştir.

LAX Flayaway ile
LAX Flayaway, havalanı içindeki duraklardan yolcu alarak belirli istasyonlara gider. Bu istasyonlar :

  • Union Station (Şehir Merkezi) $7
  • Westwood (Batı L.A) $10
  • Van Nuys (San Fernando Valley) $7
  • Irvine Station (Orange Country) $25

Taksi ile
Havalanından taksi ile merkeze ulaşım $45 tutarındadır.

Araç Kiralama
Havaalanı terminallerinden çıktığınızda araç kiralama şirketlerinin levhalarını göreceksinizdir. Her araç kiralama firmasının servisi kendi levhasının altından kalkmaktadır ve yolcuları firma merkezlerine kadar ücretsiz olarak taşımaktadır.

 


Los Angeles (Kaliforniya) Turları