Brisbane Mutfağı

madtongsan_2015012015_wide.ashx

Brisbane dünyanın en lezzetli mutfaklarının karışımının yanı sıra kendine özgü yerel yemekleri de sunan zengin bir mutfağa sahiptir. Brisbane’deki en iyi bilinen yemeklerden biri gnocchi’dir. Domuz etinden yapılan rezeneli sosis gnocchi’nin en lezzetli örneklerini 1889 Enoteca restoranında yiyebilirsiniz. Şehrin en iyi pastanelerinden biri olan Flour and Chocolate’ta klasik lezzetlerin yanı sıra özel tarifleri de bulabilirsiniz. Kruvasan ve donut’ın karışımı olan gonut ile tatlı çörek donut’ları bu pastanenin en özel lezzetleridir.

Orta Amerika mutfağı ile Japon mutfağının karışımından ortaya nasıl bir yemek çıkacak diye merak ediyorsanız kentteki popüler yemeklerden sashimi tacos’u deneyebilirsiniz. Taco kabukları içine, ton balığı veya somon balığından yapılan soya soslu Japon yemeği olan sashimi’lerin yerleştirilmesiyle yapılan yemeği denemek isterseniz Eagle Street’teki Sake’e gidebilirsiniz. Çin Mahallesi’ndeki bir dizi Asya restoranında nefis Uzak Doğu lezzetlerini deneyebilirsiniz. Brunswick Caddesi üzerinde yer alan Wagaya isimli restoranda geleneksel Japon lezzetlerini Japon tarzında dekore edilmiş özel odalarda yiyebilirsiniz. Burada dokunmatik ekranlar aracılığıyla geniş yemek seçeneklerini inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Brisbane’de İspanyol mutfağı deneyimi yaşamak istiyorsanız bir tapas bar ve restoran olan Ortiga’ya gidebilirsiniz. Brisbane mutfağı denildiğinde tatlılar için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Ann Street’teki Freestyle Tout’ta ucuz fiyatlara sahip ve güzel sunumlarla masanıza gelen birbirinden lezzetli tatlıları yiyebilirsiniz. Eğer sığır eti, tavuk ve kuzu da dahil olmak üzere gurme burgerler yemek isterseniz Grill’d adlı restoran iyi bir seçim olacaktır. Bu restoranda burgerler arasında vejetaryen seçeneği de mevcuttur.