dsc_0005-1447640939.jpg

Cakarta şehrinin her tarafında bulunan yüzlerce yemek kompleksinde geniş bir yelpazede, damak zevkinize uygun yiyecekler bulabilirsiniz. Yerel mutfak dışında bir şeyler tatmak isterseniz, Çin, Japon mutfağı gibi dünya mutfaklarından lezzetleri restoranlarda tadabilirsiniz.

Yerel Cakarta lezzetlerini tatmak isterseniz, sop iga sapi, sığır eti kaburgalı çorbasıdır. Sote betawi, sığır tendonu, bağırsak, incir ve hindistan cevizi sütü içerir. Kerak telor adlı omlet ıslak pirinçle pişirilir ve parçalanmış hindistancevizi ve kurutulmuş karides ile servis edilir.

Ketoprak, pirinç rulosu, tofu, fasulye filizi, fıstık soslu karides krakerleri içerir. Gado-gado ketoprak gibidir, ancak tamamı sebzelidir. Nasi ulam, hindistan cevizi sıcağında pişen pirinç, kızarmış kıyılmış sığır eti, tatlı kızarmış tempeh, pekmez, salatalık ve sambal ile servis edilir. Asinan Betawi, çeşitli sebze soslarıyla (bazen servis edilen ve turşuyla zenginleştirilen bir yemektir. Alışveriş merkezlerinde ve restoranlarda yemeklerinizi güvenle yiyebilirsiniz. Ancak sokakta satılan yemekleri tercih etmemenizi öneririz çünkü hijyen sıkıntıları sağlık problemlerine neden olabilmektedir.