Liverpool’da Alışveriş

filename-img-3608-jpg.jpg

Liverpool, İngiltere’deki en önemli 5 alışveriş merkezinden birisidir. Tarihi binaların içerisinde yer alan alışveriş merkezleri turistik hareketliliğin en yoğun olduğu yerde bulunmaktadır. Her ne kadar son dönemde inşa edilmiş birçok alışveriş merkezi bulunsa da, yerel dükkânlar ve etnik dokusunu henüz kaybetmemiş yapılarda alışveriş açısından büyük bir önem taşımaktadır Liverpool’da. Tıpkı şehrin birçok yerine dağılmış olan müze ve galeriler gibi alışveriş merkezleri de şehrin birçok yerinde bulunmaktadır.

Liverpool da yaklaşık 160 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. Birçok alışveriş merkezi perakende satış ile hizmet vermektedir. Liverpool’un en önemli alışveriş merkezi Beauty Bazaar Harvey Nicholas’dır. Birçok ünlü modacının ve tasarımcının ürünlerini rahatlıkla bulabileceğiniz Liverpool, Mac, Armani, Hugo Boss gibi birçok ünlü mağazayı da içerisinde barındırmaktadır.

Sevdiklerinize hediye almadan dönmek istemiyorsanız ayrıca Albert Dock Caddesi’ndeki mağazalara uğramanızı tavsiye ederiz. Bunun haricinde alışveriş için uğramanız gereken önemli yerler arasında Grand Central Hall, MetQuarter ve Cavern Walks bulunmaktadır. Liverpool’a gelmişken hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için ne almalıyız sorusu için de Liverpool sizlere çeşitli seçenekler sunuyor. Bunların arasında The Beatles temalı hediyelik eşyalar, Liverpool’a özgü özel taştan yapılmış eşyalar ve tabii ki tatillerin vazgeçilmezi magnetler alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında yer alıyor.

Ayrıca bohem ve etnik giyinmekten hoşlanan ziyaretçiler için de önerimiz şehrin güneyinde yer alan Lark Lane bölgesine uğramaları. Lark Lane bölgesi yerel butikleriyle oldukça ünlü bir yer. Ayrıca bu bölgede belli dönemlerde stantlarda kurulmaktadır. Bu stantlarda yerel yeme içme festivalleri düzenlenmekte ve hediyelik eşyaların satışı gerçekleştirilmektedir. Havanın güneşli ve sıcak olduğu günlerde satıcılar Bold Caddesi’ne gelerek tezgâh kurmakta ve müşterilere bu şekilde de hizmet vermektedir. Bu tezgâhlarda ikinci el ürünlerinde satışı mevcuttur.