Edinburgh Festivalleri

14202892_10153715733121231_229348216_o.jpg

Edinburgh denilince akla gelen ilk şeylerden birisi de festivallerdir. Her yıl çok sayıda festivalin düzenlendiği Edinburgh’ta en önemli festival Uluslararası Edinburgh Festivali’dir.

Uluslararası Edinburgh Festivali: Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen bu festivalde tiyatrodan sinemaya operadan konserlere çeşitli sanatsal etkinlikler gerçekleştiriliyor. Dünyanın dört bir yanından insanlar bu festivale katılabilmek için aylar öncesinden bilet alıyorlar.

Edinburgh Askeri Bando Festivali (Military Tattoo): Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen bu etkinlik Edinburgh Kalesi’nde yapılıyor. Başta Britanya askeri güçleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen askeri bandolar ziyaretçilere eşsiz bir müzik deneyimi yaşatıyor. Askeri geçitlerin yapıldığı, etkileyici İskoç Müziklerinin çalındığı bu festivalin biletleri de aylar öncesinden tükeniyor. Katılmayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

Edinburgh Festival Fringe: Dünyanın en büyük sanat festivali olarak anılan Edinburgh Festival Fringe, Ağustos ayı süresince düzenleniyor. Daha çok komedi üzerine yoğunlaşmış tiyatro topluluklarının oyunlar sergilediği bu festival sırasında Edinburgh adeta açık hava tiyatrosuna dönüşüyor.