Google+

Arama formu

İbiza Mutfağı

İbiza Mutfağı

İbiza şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Casa Lui, Can Mariano, Villa Can Cardona. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Cielo, Villa Isabelle, Can Arabí gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostal Juanita, Hostal Ibiza, Rustic Loft Puerto tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un İbiza aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.


​İspanya, toplam 17 özerk bölgeden oluşan bir ülke, dolayısıyla her bölgenin kendine has mutfağından geniş bir lezzet yelpazesine sahip. Katalanların, Madridlilerin, Baskların, Endüsülüslülerin, Galiçyalıların, Asturyaslıların kendine ait bir mutfağı var. Bunların hepsi Akdeniz mutfağının bir parçası, bu yüzden İbiza’da harika İspanya yemeklerini yemeye hazırlanın! İspanyol omleti “Tortilla Española”, Endülüs’ün soğuk domates çorbası “Gazpacho”, Valencia’nın deniz ürünlü pilavı “Paella de Marisco”, İspanyol pastırması “Jamon Serrano”“Chorizo” sizi bekliyor. Öğle, akşamüstü veya akşam yemeğine “Tapas” ve “pintxos”lar, kahvaltıda yemeye doyamayacağınız domatesli ve sarımsaklı ekmek dilimleri, doğal zeytinyağıyla kızartılmış ve kabuğu şerit şerit üzerinde bırakılmış enfes “escalivada” sebzeler, İspanya ile Fransa’yı ayıran Pirene Dağları’nda yetişen hindi ve ördekler ve yemeğin sonunda kabak tatlısı “Ensaimada” ve İbiza’ya özgü tatlı “Flaó” aklınızı başınızdan alacak.

Bunların dışında deniz ürünleri tabağı “Caldereta” veya “Merluza a la Sidra”, beyaz şarapla marine edilmiş kırmızı et yemeği “Carne Gobernada”, Asturya peynirleri Gamonedo, Penamellera ve Afuega’l belki de daha önce hiç tatmadığınız lezzetlere kapılarını açacak. Ayrıca tüm bu yemeklerin yanında en kaliteli şarabı içmek isterseniz size en seçkin önerilerimiz roze Cigales, Bierzo, Ribera del Duero, beyaz Rueda, meyve aromalı şarap Toro, Tinto de verano, Hierbas ve Frigola likörleri, Zumo Frasco kokteyli, ve son olarak en meşhur İspanyol içkisi olan ve her türlü meyveyle hazırlanabilen sangria olacaktır.


İbiza Turları