Malmö’de Alışveriş

malmo-2834881_960_720.jpg

Malmö şehri alışveriş yapmak için mükemmel fırsatlar sunan bir şehirdir. Öncelikle KV Caroli adında bir alışveriş merkezi vardır ki içinde kafesinden, ünlü giyim mağazalarından, eczaneye kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Triangeln ve Mitt Mollan da çok büyük ve ünlü birer alışveriş merkezleridir. Bütün ihtiyaçlarınızı burada da karşılayacağınız gibi buralarda gezerken dikkatli olmakta fayda var. Şehir genelde yağışlı olduğundan bütün insanlar alışveriş merkezlerinde zamanlarını geçirmektedir. Yoğun kalabalığı ve insanların dalgın oluşlarını fırsat bilen hırsızlar, alışveriş merkezlerinde yoğunlaşmış durumdadırlar.

Eğer hediyelik ve özel eşyalar için alışveriş yapmak isterseniz de birkaç önerimiz aşağıda sunulmuştur.

Hediyelik eşyalar dükkânı deyince ilk akla gelen mağaza Malmö Saluhall. Burası çok büyük olmamasına rağmen çok çeşitli materyaller barındırır. Dıştan görüntüsüyle bile egzotik bir hava katan bu mağazada oldukça şirin birkaç kafe vardır ve kahve içmek için buralarda bir mola verebilirsiniz. Emporia Shopping Center ise gerçekten dıştan görünümüyle büyüleyici bir mağaza. Tasarımlarıyla ünlü olan bu şehirde bütün alışveriş yerleri neredeyse birer mimari harikası. İçerisinde 114 mağaza bulunduran bu alışveriş merkezi sabah 10.00 - 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Tasarımlarıyla ünlü olan bu şehrin sanat galerilerini gezmeden dönmemelisiniz. Lilla Torg Meydanı’nda bulunan Form Design Center adlı sanat galerisi için günün belirli saatlerini ayırmalısınız çünkü diğer alışveriş merkezleri gibi saatlerce açık kalmayan bu yer sadece salı ve cumartesi - pazar günleri açıktır. Salı ve cumartesi günleri 11.00 - 17.00 arası açık olan sanat galerisi pazar günü 12.00 - 16.00 arasında hizmet vermektedir. Ayrıca giriş ücreti talep etmeyen bu galeri, Avrupa’nın en iyi tasarım galerilerinden biri olarak kabul edilir.

İsveç tasarımcılarıyla ünlü olduğu kadar yeme içme konusunda da başarılı bir ülkedir. Mollans Ost isimli alışveriş merkezine gittiğinizde kesinlikle İsveç peynirini tatmalısınız. İsveç’e özel karamel tadında bu peyniri tadarken, çalışanlar peynirin tarihi ve nasıl ortaya çıktığı konusunda sizleri heyecanlı bir şekilde bilgilendireceklerdir.