Google+

Arama formu

Pisa Şehir İçi Ulaşım

Pisa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz B&B da Debora, Airstation Pisa, Camera Matrimoniale con Bagno in Comune in Appartameno in centro güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Grand Tour Resort, Casa Gabriella, Casa Anna. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pisa Arno Huge Apartment, Santamarta35, Hotel Soggiorno Athena gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Safestay Pisa, Hostel Easy Pisa, Hostel Pisa Tower tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Pisa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Pisa Şehir İçi Ulaşım


Pisa Turları


Küçük bir şehir olan Pisa’da gezilecek yerler arasındaki mesafe yürüyerek gidilebilecek kadar olduğundan şehirde bulunduğunuz zaman boyunca havaalanı ya da tren istasyonundan geliş haricinde toplu taşıma aracı kullanmayabilirsiniz. Fakat Mucizeler Meydanı’na uzak bir yerde konaklıyorsanız ya da bölgedeki köyleri gezmek isterseniz otobüs kullanmanız gerekmektedir. Şehirdeki birçok noktadan otobüs bileti alabileceğiniz gibi ana otobüs durağı da Piazza S. Antonio Meydanı’nda bulunmaktadır. Marina di Pisa veya Tirrenia gibi uzak bölgelere buradan kalkan otobüslerle ya da trenle gidilebilmektedir. Ayrıca şehir turu yaptırmak için hizmet veren kırmızı renkli turist otobüsleri bulunmaktadır. 60 dakikalık şehir turu yaptıran bu turist arabalarının ücretleri yetişkinler için 2017 fiyatlarıyla 11.50 Euro, çocuklar için ise 5.5 Euro'dur. Pisa genellikle İtalya’nın diğer şehirlerinde konaklayan turistler tarafından günü birlik turlar için tercih edilmektedir (özellikle Floransa’dan). Adeta İtalya’nın geçiş noktasıdır. Şehirlerarası online bilet almak için tıklayınız. Şehirde aynı zamanda araç kiralama şirketleri de bulunmatadır.​

Havalimanından Ulaşım:
Havalimanı şehir merkezine 1 km mesafededir ve buradan otobüs veya taksi ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ücretleri 2017 yılı fiyatlarıyla 6.30 ile 10 EUR arasında tutarken otobüse binmek için havalimanı terminalinden ya da otomatik bilet manikalarından alacağınız tek seferlik bilet ücreti 1.20 Euro’dur.