Kazan’a Ne Zaman Gidilir?

tatarstan-416978_960_720.jpg

Kazan’da ılıman kuşak ve karasal iklim hâkimdir. Nemli karasal bir iklime sahip olan şehirde yazlar sıcak, kışlar ise uzun ve soğuk geçmektedir. Kasım ayından itibaren -4 ve -5 olan hava sıcaklıkları mart ayına kadar varlığını devam ettirir. Hava sıcaklıkları ise temmuz ayından sonra hissedilmeye başlar. Hava koşullarının sert oluşundan dolayı Kazan’a ziyaret gerçekleştirmek isteyenler, yaz aylarını tercih etmelidir. Fakat kış sporlarını sevenler için ise Kazan, oldukça ideal bir tatil gerçekleştirebileceğiniz mekânlar arasındadır.

Ortalama en yüksek sıcaklık 25 santigrat, en düşük sıcaklık ise -16 santigrattır. Kış aylarında oldukça soğuk bir iklim gözlemlenen şehirde, yaz ayları da oldukça sıcak ve serin geçmektedir. Kazan’da nem oranı oldukça düşüktür. Kışları aşırı soğuk ve sert geçen şehirde kar kalınlığı 60 santimetreye kadar varmaktadır. Kış ayları içerisinde ise en soğuk geçen dönem ocak ayıdır. Bu dönemde hava sıcaklığı -16 santigratta ulaşmaktadır.

Kazan’da yaz ayları oldukça rahatlatıcı ve serinletici bir etkiye sahiptir. Genellikle 24 – 25 santigrat civarında seyreden hava sıcaklıkları sizleri çok sıkmadan, gezinizin tadını doyasıya çıkarabilmenize yardımcı olmaktadır. Serin ve ılık havalardan hoşlanan ziyaretçiler özellikle yaz dönemini tercih etmelidirler.

Kış aylarında ise Kazan, oldukça yoğun bir turist akımına ev sahipliği yapmaktadır. Kayak severler için Kazan şehrine yakın birçok tesis bulunmaktadır. Oldukça modern ve konforlu bir kış tatili geçirebileceğiniz Kazan, aileniz ve çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz ideal yerlerden birisidir. Ayrıca kış sporları için ayrılan tesislerin fiyatı da diğer bölgelere göre uygun olduğu için Avrupa başta olmak üzere birçok yerden turist kış aylarında Kazan’ı ziyaret etmektedir.