Google+

Arama formu

Taichung Şehir İçi Ulaşım

Taichung Şehir İçi Ulaşım

Taichung şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Luxury House, Calligraphy Vast Residence, H旅棧 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Taichung Sunny Stay, Sun Green Villa, Seeing Taichung Guest House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Home of Green River, Alices Hotel, perBed Hostel-Taichung Station gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz K. Gold, Getcha Hostel & Bistro, Moon Lake Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taichung aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Taichung’da, sahil şeridinde ve Taichung merkezden doğu dağlık bölgesine kadar uzanan birçok tren yolu bulunur. Trenlerin gitmediği yerler için tren istasyonlarının önünden kalkan otobüsler vardır.

Taichung gelişmiş bir otobüs ağına sahiptir. Şehrin her yerine otobüs ile ulaşım çok kolaydır. Otobüsler ile gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz, sadece biraz karışık olabileceğinden otobüs hatlarını ve duraklarını iyi incelemenizi tavsiye ederiz.

Providence Üniversitesi ile Taichung Tren İstasyonu arasında çalışan 17 kilometrelik bir de metrobüs hattı bulunur. Metrobüsler, Taichung Tren İstasyonu’ndan, sabah 06.00 gece 23.00 arası çalışır. Providence Üniversitesi’nden ise sabah 05.00 ile gece 22.00 arası çalışır. Metrobüsler, yoğunluk saatine göre 5 ile 10 dakika arasında gelirler. Otobüs biletleri 3 TL’dir.

Taksiler de Taichung için bir seçenektir. Sürücülerin çoğu kendi dillerinden başka bir dil bilmezler. Binmeden önce gitmek istediğiniz adresi Çince yazmanız önerilir. Turist olarak taksiye pek binmenizi önermesek de gideceğiniz yeri net olarak şoföre anlatabilirseniz bir sıkıntı yaşamazsınız. Yine de taksiler ile seyahatin otobüs veya metrobüse göre daha pahalı olacağını aklınızdan çıkarmayın.


Taichung Turları