Google+

Arama formu

Taichung’ta Nerede Kalınır?

Taichung şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Luxury House, Calligraphy Vast Residence, H旅棧 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sun Green Villa, Seeing Taichung Guest House, Norden Ruder Hostel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Home of Green River, Alices Hotel, perBed Hostel-Taichung Station gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz K. Gold, Moon Lake Hotel, Mou Hotel - Liouchuan tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taichung aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Taichung’ta Nerede Kalınır?


Taichung Turları

Taichung, Tayvan’ın en büyük 2. şehridir. 22,4 santigrat derece ortalama sıcaklığı ile keyifli bir iklim ve ortama sahiptir. Zengin tarih ve güzel manzaralar ile donanmış olan Taichung ayrıca, lezzetli restoranları, zengin hareketli gece hayatı, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz alışveriş alanları, renkli gece hayat ve yıl boyu süren sanat aktiviteleri ile sürekli hareketli ve canlı bir şehirdir.

Taichung, turistler için sunduğu pek çok eğlencenin yanında, Tokyo veya Manhattan'dakine benzer bir alışverişi olanağı, canlı bir gece hayatı ve en müşkülpesent damakları dahi memnun edecek bir mutfağa da sahiptir. Gezginler; tapınaklarda, pazarlarda, parklarda ve müzelerde kendilerine tam bir göz ziyafeti çekmek için bu şehre gelirler. Tura katılan aileler; çoğunlukla, eserlerini hayranlıkla inceledikleri bir doğal bilimler müzesi olan Taichung Ulusal Doğa Müzesi’ni veya yerel ürünlerden satın almak için Feng Chia Gece Pazarı’nı ziyaret ederler. Ama belki de Taichung'un en ünlü tarafı, bölgenin en ünlü içeceği olan, dilimize İnci çayı diye çevrilen, bubble tea isimli içecektir.

Bu büyük şehirde, insanların ilgilerini çeken turistik bölgeler değişik ilçelere dağılmıştır. Şehri saran otobüs ağı sayesinde bir yerden, bir yere gitmek zahmetsizdir.

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için şehrin değişik yerlerinde, değişik ihtiyaçlara göre oteller, hosteller, günlük kiralık evler bulmak mümkündür. Taichung’da kalacak yer sıkıntısı yoktur. Lüks otel zincirlerinden bütçeye uygun orta seviye otellere, hostellerden konukevlerine kadar dilediğiniz konaklama alternatifini bu şehirde bulabilirsiniz.

Taichung’da kalmanızı tavsiye ettiğimiz bölgeler arasında Fengjia Gece Pazarı ile Taichung Tren İstasyonu çevresi olacaktır. Fengjia Gece Pazarı’nın olduğu bölge çevresinde birçok kafe, restoran ve butik dükkânlar bulabilirsiniz. Aynı zamanda Taichung Park çevresi de konaklama için ideal noktalar arasında bulunmaktadır.

Eğer şehirde batı tarafında konaklamayı düşünürseniz burada restoranların çoğunlukta olduğun bilmelisiniz. Aynı zamanda gezilecek yerlere de yakın olmak isteyenlere önerimiz batı tarafı olur. Doğu tarafında ise gece hayatı yok denecek kadar azdır. Alışveriş imkânı da çok gelişmemiş olan bu bölgede sadece konaklayarak istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Alışveriş imkânlarına yakın olmak isteyenlerin ise Nantun bölgesinde konaklamasını öneririz.

Merkez Bölge’de yer alan 1969 Blue Sky Hotel, Happy Inn&Hostel ve 53 Hotel, şehrin kuzeyinde bulunan Lavie ve Talmud Business Hotel, şehrin batısındaki Airline Inn Green Park Way Hotel ve Corner Inn, tercih edilen oteller arasındadır.

Booking.com