Datça’da Nerede Kalınır?


Datça’ya gitmek istiyorsunuz ama nerede konaklayacağınızı bilemiyor musunuz? Datça’da çok sayıda konaklama tesisi ve seçeneği mevcut. İster bir butik otelde ister kiralayacağınız eski Datça evlerinde, villa tipi bir pansiyonda veya konforlu otellerden birinde kalabilirsiniz. Yaz turizminin oldukça geliştiği Datça’da konaklama olanakları da zamanla gelişmiştir. Her zevk ve bütçeye uygun konaklama tesislerinden birini siz de seçip Datça’daki seyahatiniz boyunca konaklayabilirsiniz. Her otel ve pansiyonun kredi kartsız işlem ve belli bir tarihe kadar ücretsiz iptal seçeneklerinden faydalanarak tatilinizi şekillendirebilirsiniz. Kalabalık arkadaş grubuyla gidecek olan tatilcilerin bir villa tutmalarını hem ekonomik olacağı hem de geniş alana sahip olacakları için tavsiye ederiz.

Yaz sezonunda oldukça kalabalıklaşan Datça’ya siz de yazın gitmeyi planlıyorsanız seyahatinizden en az 3-4 ay önce nerede konaklamak istediğinizde karar kılmanızı ve size en uygun tesisi rezerve etmenizi önermekteyiz. Rezervasyondan önce tesisin standartlarının ve koşullarının sizin ve aileniz için uygun olduğundan emin olmalısınız. Örneğin çocukla seyahat edeceklerin hangi otelin çocuklu misafir kabul ettiğini öğrenmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Aynı şekilde can yoldaşı olan evcil hayvanıyla konaklamak isteyenlerin tesisin evcil hayvan kabul ettiğinden emin olmalarını tavsiye ederiz.

Huzurlu ve sakin ama aynı zamanda merkezden de uzak kalmadan bir tatil geçirmek isteyen turistler Datça’nın Mesudiye Mahallesi’nde bulunan villa tipi konaklama tesislerini; Hayıtbükü, Palamutbükü ve Kızılbük’te doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenler buralarda bulunan ahşap Datça Evleri’ni tercih edebilirler. Datça’nın tertemiz ve begonya kokulu sokaklarında gecelerini geçirmek isteyenler ise Eski Datça Mahallesi’ndeki çeşitli butik otelleri, pansiyonları rezerve edebilir veya eski Datça evlerini kiralayabilirler. İlkbahar aylarından itibaren kiralayacağınız evde karar kılmanız gerektiğini unutmayınız zira Datça ne kadar sakinliğiyle bilinse de tanınırlığı her sene artmaktadır bu da daha çok turistin geldiği anlamına gelmektedir.

Datça Aktur bölgesindeki kamp alanlarında doğaseverlerin çadırlarında kalmaları mümkündür. Bu seçeneği en çok maceraperestler ve arkadaş grubuyla seyahat eden üniversite öğrencileri tercih eder. Modern hayattan ve teknolojiden bir süreliğine kopmak ve doğayla baş başa kalmak istiyorsanız sizin için de en uygun konaklama seçeneği bu kamp alanları olacaktır. Datça’ya birçok turistin yaptığı gibi karavanla seyahat edecek olanlar yine bu kamp alanlarında karavanların park etmesi için ayrılan bölümlerden yararlanarak geceyi araçlarının içinde geçirebileceklerdir.

Size tavsiyemiz, Datça merkezde kalmak isterseniz Sevgi Yolu’nda ve Kumluk Yolu’nda bulunan birbirinden güzel ve huzurlu otel ve pansiyonlardan birini seçmenizdir. Ayrıca eğer kamp alanında çadırda, karavanda veya merkezde kiralayacağınız bir evde kalmayacaksanız Palamutbükü’ndeki konaklama tesislerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Palamutbükü’nün güzelliğini gördükten sonra buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Üstelik merkeze 25 km uzaklıkta olmasına rağmen tüm ihtiyaçlarınızı Palamutbükü’nde de karşılayabilirsiniz.