Hakkâri’deki Festivaller

Hakkâri gezinizi planlamadan önce şehirde düzenlenen etkinlikleri incelerseniz hem farklı deneyimler edinmiş olursunuz hem de gezinizi daha keyifli hale getirirsiniz. Hakkâri’deki etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Hakkâri Kar Festivali

Bu yıl ikincisi düzenlenen Hakkâri Kar Festivali eğlenceli görüntülere sahne olmaktadır. 25 Mart tarihinde Merga Bütan Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen festival trekking, kayak gösterileri, kar raftingi, kıyak yarışmaları gibi birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Ters Lale Şenliği

15-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Ters Lale Şenliği palyaço gösterileri, bisiklet turları, yemek yarışmaları ile oldukça keyifli geçmektedir. Halk oyunları gösterilerinin de düzenlendiği şenlikte yöresel yemekler de ikram edilmektedir.

Berçelan Yaylası Şenliği

Hakkâri’nin en ünlü yaylalarından biri olan Berçelan Yaylası’nda her yıl haziran ayının sonunda düzenlenen şenliklerde halk konserlerinin yanı sıra doğa yürüyüşü ve yemek tadımları da yapılmaktadır. Üç gün boyunca düzenlenen şenliklerde Berçelan Yaylası’nın daha fazla tanıtılması amaçlanmaktadır.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.