Google+

Arama formu

Uludağ Mutfağı

Uludağ Mutfağı

Uludağ şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Çobankaya Orman Köşkleri, Uludağ Orman Köşkleri, Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Çobankaya Orman Köşkleri, Uludağ Orman Köşkleri, gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Çobankaya Orman Köşkleri, tesislerini incelebilirsiniz.

Uludağ otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Uludağ otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Uludağ mutfağını şüphesiz ki karakteristik olarak Bursa şekillendirmektedir. Ancak burada tadabileceğiniz birbirinden eşsiz Bursa yemeklerinden önce Uludağ’da tatmanız gereken bazı lezzetlerden söz etmeden olmaz. Uludağ’a geldiğinizde burada size ilk olarak tavsiye edilecek yiyecek mangalda pişmiş sucuk ekmek ve sıcak şarap olacaktır. Dağ havasında mis gibi bir mangal yapmak Uludağ’ın en büyük keyiflerindendir. Hem yazın hem de kışın gerek yaylalarda gerekse turistik alanlarda yapılan mangalın tadı gerçekten de çok başkadır. Bölgede de sucuk ekmek, köfte ekmek, mangalda şiş satan yerlerde ekmeğinize eklenen bölgenin domates ve biberi de ayrı bir tat vermektedir. Sarıalan çevresinde çok fazla kendin pişir kendin ye alanına rastlayabilirsiniz. Aksi halde otelinizle sınırlı kalırsanız sadece otelin restoranından faydalanabilirsiniz. Uludağ’a gelmişken bu doğal ortamın içinde şarabın ve dağın kendisinden gelen doğal içme sularının da lezzetine varmanızı tavsiye ederiz.

Bunların dışında elbette otellerde dünya mutfağının lezzetleriyle karşılaşırsınız. Çeşitliliğin arasında elbette büyük bir yeri Bursa lezzetleri de kaplayacaktır. Bölgede Bursa kebabı, İnegöl köftesi, pideli köfte, kıymalı cantık da tadılması gereken lezzetler arasındadır. Ayrıca elbette Bursa’nın kestanesinden ve kestane şekerinden de tatmadan olmaz. Bazı yerlerde bu lezzetle daha farklı tatlılar da yapılmaktadır. Tahinli pide, cevizli lokum, cendere baklavası gibi tatlıları da yemekten sonra tadabilirsiniz. Bursa’ya kadar gelmişken şeftalisinden, dağ çileğinden ve anjelik reçelinden de tatmadan buradan ayrılmamalısınız.


Uludağ Turları