Google+

Arama formu

Donetsk’teki Festivaller

Donetsk’teki Festivaller

Donetsk şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Apartment at Dzerzhinskogo 4, Apartment on Oktyabrskaya sq, Ploschad Konstytutsii 5. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartments on Universitetskaya, Hotel Econom, Atlas Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Red Cat Hostel, Hotel Econom, Квартира Всё для Уюта tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Donetsk aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Donetsk yüzyılların verdiği kültür birikimi gereği bir sanat şehridir. Ruslar başta olmak üzere tüm Slav kökenliler yüksek kültürün sanat dallarında yani balede ve klasik müzikte dünyaya öncü oluyorlar. Dolayısıyla Donetsk'te önemli sanat organizasyonları gerçekleşiyor. Üstelik Donetsk'te tüm zorluklara rağmen hala bazı gelenekler korunuyor ve buna göre etkinlikler düzenleniyor. Bazılarını sizin için araştırdık.

Dünya Bale Yıldızları Festivali: Donetsk Devlet Opera ve Balesi'nde gerçeklesen bale festivaline dünyanın her yerinden balet ve balerinler katılıyor. Rus, Ukraynalı, Beyaz Rusyalı, Çek, Kazak, Alman, Bulgar ve Japon bale sanatçıları bir araya geliyorlar dolayısıyla izlemeye doyum olmayacak bir bale festivali ortaya çıkıyor. 22 senedir her sonbaharda Bale Festivali Donetsk'te organize ediliyor.

Donetsk Nalbant Festivali: Bugüne kadar duyduğunuz festivaller arasında en ilginçlerinden biri Donetsk'teki nalbant festivali olabilir. Doğu Ukrayna'ya özgün olan bu etkinlik Donetsk'te bulunan Demir Figürler Parkı’nda gerçekleşir. Nitekim parktaki demirden heykeller de nalbantların eserleridir. Her eylülde Ukrayna'nın dört bir yanından gelen nalbantlar tüm hünerlerini sergilerler. 2 gün süren festivalde amatörlere nalbantlığa başlangıç dersleri de verilir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Donetsk Turları