Dedeağaç’a Ne Zaman Gidilir?


 

Türkiye’den hafta sonu için çok güzel ve farklı bir kaçamak olan Dedeağaç gezisi, özellikle yaz aylarında Türkiye’den gelen ziyaretçileri ile dolup taşmaktadır. Temiz ve mavi denizinin yanında, uzun kumsalları, görkemli plajları ve akşam saatlerinde başlayan plaj partileri ile oldukça fark yaratan Dedeağaç, en çok ziyaretçiyi yaz aylarında kabul etmektedir. Yaz tatili için temmuz- ağustos ve eylül aylarında oldukça sıcak olan havası ve ferahlatan denizi sayesinde en çok tercih edilen yurt dışı gezisi olan Dedeağaç şehrinde aslında deniz sezonu mayıs ayında başlamaktadır. Ekim ayının sonlarına kadar deniz sezonunun devam ettiği bu şehirde, yabancı turist akını en çok bu aylarda gerçekleşmektedir.

Dedeağaç şehrinde Yunanistan’ın her kesiminde hâkim olan Akdenizİklimi etkisi görülür. Yaz aylarında oldukça sıcak ve kurak geçen Dedeağaç, kış aylarında ise oldukça sert soğuklar barındırır. Soğuk havasının yanında sürekli yağışlı bir kış mevsimi geçiren Dedeağaç, hava şartları yüzünden bu aylarda pek tercih edilmez. Kış aylarında kentin sadece yerlileri bu kentte iken, ilkbahar ve sonbahar aylarında kent tamamen ziyaretçilere açık olur.

Eğer biz yaz tatili geçirmeyi planlıyorsanız, muhteşem sahil köylerini görmek için yaz aylarını tercih ederken, şehri gezip tarihsel ve kültürel yapısını incelemek istiyorsanız da ilk ve son bahar aylarını tercih etmeniz daha uygun olacaktır.