Google+

Arama formu

GÜN BATIMINDA SVETİ STEFAN

Sveti Stefan’a giderken yol üzerinde Dalmaçya kıyılarını izlemek çok keyifli. Bir tarafınız deniz, diğer tarafınız orman ve bakımlı yollar…

Akşam üstü gün batımı yaklaşırken ulaşıyoruz Sveti Stefan’a.

Küçük bir adanın üzerine kurulmuş olan, etrafı surlar ile çevrili bu harika yapının kara ile tek bir bağlantısı, 250 metrelik doldurma bir yol. Milli park gibi bir oluşumun içinde olan bu yapı, özel bir işletme tarafından satın alınmış ve biz gittiğimizde bu otele çevrilen yapıda tadilat devam ediyordu. Ancak burası O AB koruması altında olduğundan, onarımı AB fonu tarafından da destekleniyormuş. İçeride tadilat devam ettiğinden biz içine giremedik. Adaya ulaşan yol başlangıcının her iki tarafı da plaj olarak kullanılıyor.

Sveti Stefan

Güneş batarken Sveti Stefan muhteşem bir görüntü veriyor. Park içinde deniz kenarında, plaj işletmelerinin arka tarafında ufak bir kafe var. Orayı canlandırmak için bir şeyler yapıldığı ortada ve yakın zamanda çok büyük bir uğrak yeri olacağı kesin.

Sveti Stefan şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Sound of the Sea Apartment, S&P apartman, Apartments Rino Lux. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Perla Residence Apartment, Villa Horus, Residence Villa Excellent gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Apartments Lazar, Apartments on Ulica Slobodi, Apartments Vukšić tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sveti Stefan aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.