Google+

Arama formu

Hollywood Şehir İçi Ulaşım

Hollywood Şehir İçi Ulaşım

Hollywood’da şehir içerisinde ulaşım sağlamak için araba ya da taksi kullanabilirsiniz. Buna alternatif olarak önce yerel halkın ulaşım için yürüyüş ya da bisiklet tercih ettiğini de söyleyebiliriz. Küçük bir kasaba olan Hollywood’un güzel havasına da güvenerek siz de bir bisikletle kasabayı keşfetme seçeneğini düşünebilirsiniz. Hollywood Los Angeles’ın bir semti olduğu için kendine ait bir toplu taşıma sistemi yoktur. Şehir içerisinde turistik geziler yapan “Hop On Hop Off” tur otobüsleri bulunmaktadır.

Hop On Hop Off Otobüsleri:

Adres: 6801 Hollywood Blvd, Los Angeles, Ca 90028, ABD

Telefon: +1 800 959 3131

Saatler: Sabah 10.00 ile 16.00 saatleri arasında açıktır.

Taksi, Hollywood’da en çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir. İstediğiniz herhangi bir yerin kısa mesafe oluşu taksi kullanımının başlıca sebeplerindendir. Aşağıda bölgede bulunan taksi duraklarının telefon numaları bulunmaktadır.

Taxi West Hollywood: +1 323 632 8370

Cargo Taxi West Hollywood Moving Company: +1 323 999 4884

Independent Taxi Cab Co: +1 310 659 8294

Los Angeles Havaalanı’ndan kasaba merkezine ulaşımınızı ise ister LAX servisleriyle ister taksiyle ya da seyahatiniz boyunca kullanacağınız bir araç kiralayarak sağlayabilirsiniz. LAX servisleri Los Angeles Havaalanı’ndan Hollywood Bölgesi’ne giden özel araçlardır. Bu araçların kişi başı ücreti 12 dolardır. Taksiyi tercih etmek biraz pahalı olabilir o yüzden önceliği LAX servislerine vermek bütçeniz açısından uygun bir hareket olacaktır.