indianapolis-indiana1-1024x576.jpg

Indianapolis rahatlığa ve erişilebilirliğe sahip birçok alışveriş merkezine sahip olma avantajı taşımaktadır. Circle Centre Mall açıldığı 1995 yılında şehir merkezine yeni bir yaşam getiren ve şimdilerde yüzlerce mağazaya ev sahipliği yapan büyüleyici bir alışveriş merkezidir. Dünyaca ünlü markaların yanı sıra yerel birçok dükkâna da sahip olan burada, alışverişin tadını çıkardıktan sonra uğrayabileceğiniz bir eğlence merkezi, bir sinema salonu ve iki adet bar bulunmaktadır. Kentin bir diğer popüler alışveriş merkezi ise Keystone’daki Fashion Mall’dur. Castleton Square Mall en üst katında aşağıdaki alışveriş koşuşturmacasına bakan bir restorana sahiptir. Ünlü mağazaların ötesinde sıra dışı filmleri sunan bir sinemaya sahiptir.

Broad Ripple Village, kapalı bir alışveriş merkezine tıkılıp kalmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir yerdir. Gün boyunca yoğun trafiğe sahip çok sayıda dükkân, butik, restoran ve bara sahiptir. Dükkânların bulunduğu bölgenin tarihi 1900’lere dayanır ve zengin bir geçmişe sahiptir. Burada kitapçılar, giyim mağazaları, sanat galerileri bulabileceğiniz gibi olimpik bir yüzme havuzuna da gidebilirsiniz. City Market kentte 1886’dan beri hizmet veren popüler bir tarihî pazardır. Burada taze ürünler, ithal gıdalar, fırınlanmış yiyecekler ve etler satılmaktadır. Yerli halk ve ziyaretçiler pazarın canlı atmosferinin tadını çıkarırken insanlar yetenekli yerel müzisyenleri dinlemek için de buraya geliyorlar. Burada etnik lokantalardan özel tatları denerken sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Monument Circle’da yer alan Fountain Square District ziyaretçilerine seçkin restoranlardan sanat galerilerine birçok zengin seçenek sunmaktadır. Bölgede ayrıca büyük antika dükkânları, 50’ler tarzında bir akşam yemeği yeme fırsatı ve eski moda bowling salonları bulunuyor. Burada canlı müzik performansı ve şarap tadımı gibi özel etkinlikler de düzenlenmektedir. Indianapolis’teki diğer başlıca alışveriş merkezleri Greenwood Park Mall, Mass Ave Arts District, Clay Terrace ve Olde Shadeland Antique Mall’dur.

Indianapolis’i ziyaret ettiğinizde kente dair hatıralarınızı yıllarca canlı tutacak birçok hediyelik eşya seçeneğine sahip olacaksınız. Indianapolis Motor Speedway Museum’un hediyelik eşya dükkânından kentin önemli sporlarından motorlu sporlara dair çeşitli hediyeler alabilirsiniz. Aynı zamanda Indianapolis Zoo’nun hediyelik eşya dükkânından da küçük hayvan maketlerinin yanı sıra el yapımı ürünler bulabilirsiniz. Şehir merkezindeki Best Chocolate’a giderek yaratıcı bir şekilde hazırlanmış bira aromalı çikolata toplarından satın alabilirsiniz.