Brugge’de Alışveriş

provinciaal-hof-1508333_960_720.jpg

Brugge, çikolata ve biralarıyla ünlü bir şehir. Dolayısıyla birçok çikolata ve bira dükkanından bölgenin ve ülkenin geniş marka yelpazesine ulaşmak mümkün. Turistler bu dükkanlardan hem seyahatleri boyunca yeyip içebilecekleri hem de ülkelerine dönerken evleri ve arkadaşları için götürebilecekleri çikolata ve bira alışverişi yapıyorlar.

Bunun dışında goblen tipi kumaş kadın turistlerin ilgi odağında. Bu kumaştan yapılan kol ve sırt çantaları, yastık kılıfları ve elbiseler büyük ilgi görüyor. Son olarak gümüş çatal-bıçak takımları, şık duvar saatleri, etrafı swarovski taşla dizayn edilmiş küçük veya büyük boy çerçeveleri ara sokaklardaki uygun fiyatlı butik dükkanlarda bulmak mümkün.

Grote Markt’ta yani Büyük Meydan’daki pazar yerini tercih ederseniz gündüz 8-13 saatleri arasında günlük sebze-meyve ihtiyacınızı giderebilir, ucuz tişört, etek ve pantolonlar bulabilirsiniz. Tüm mağaza ve dükkanların sabah 9- akşam 6 saatleri arasında açık olduğunu unutmayın. Temmuz ayından itibaren ağustos başına kadar kış indirimi olduğunu söylemekte fayda var! Brugge’deki büyük alışveriş merkezleri Zilverpand Bruges, The Brewery Shop, Ter Steeghere’dir. Alışveriş merkezlerinde değil de tarihi alanlarda zaman geçirmek isteyenler neredeyse her sokakta anı dükkanları bulabilir ve çeşitli magnetlerden, Brugge temalı aksesuarlara, çantalara, Belçika’nın meşhur KWUK bira bardağından her boyda bavullara kadar her şeyi kendileri ve sevdikleri için alabilirler. Son olarak pazar günleri neredeyse her Avrupa şehrinin olduğu gibi Brugge’deki dükkanların da kapalı olacağını hatırlatalım. Pazar günü açık market bulunamayacağı için özellikle yeme-içme konusunda önceden önlem almak gerekiyor.