Sao Paulo’da Alışveriş

tanzania-2451709_960_720.jpg

Sao Paulo, Brezilya’nın tüm bölgelerinden insanlar ve turistler için eşsiz bir alışveriş merkezidir. Trend ürünlerden modaya, elektronik ürünlerden yiyecek içeceğe her şeyi bulabileceğiniz birçok alışveriş alanı bulunmaktadır. Şehirde özel birçok alan bulunmaktadır. Santa Ifigenia Caddesi elektronik ürünler için en çok tercih edilen yerken, Brast Bölgesi kıyafet alışverişi için ve Teodoro Sampaio Caddesi Bölgesi müzik alışverişi için en çok tercih edilen yerlerdendir. Çoğu yerde kredi kartı geçer fakat yerel pazarlardan alışveriş yapacaksanız yanınızda nakit para taşımanızı önerebiliriz. Mağazalar genelde 09.00-18.00 saatleri arasında açıktır.

Şehrin Batı Bölgesi yerel sanat ve tasarım ürünleriyle bilinmektedir. Vila Madalena sokaklarındaki küçük butiklerde moda arayıcılığı yapabilirsiniz. Cumartesi günleri açık olan Calixto’da bulunan sanat ve antikalar fuarını gezebilirsiniz. Şehrin güneyinde ise çok ünlü bir alışveriş merkezi olan JK Iguatemi bulunur. Çevre dostu olmasıyla bilinen alışveriş merkezinde birçok etkinlik gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezinde ise yazımızda daha önce bahsettiğimiz Mercado Marketi en ünlü alışveriş konumudur. Her türlü mağazayı bulabileceğiniz şehir merkezinde sokak sokak gezerek alışveriş keşfine çıkabilirsiniz. Yerel müzik aletleri, geleneksel samba kıyafetleri, Sao Paulo takım tişörtü, değerli taşlar, güzellik ürünleri, çok bilinmese de şarap Sao Paulo’dan alınabilecek en iyi hediyelik eşyalardan birkaçıdır.

Galeria Melissa: Benzersiz tasarımdaki ayakkabılar için en çok tercih edilen yerdir.

Salinas Off: Şehirdeki en iyi bikinileri satan yer olarak bilinir ve eski koleksiyonları ucuza bulabileceğiniz gibi her fiyata göre bir ürün bulabilirsiniz.

Livraria Cultura: Bölgedeki en iyi kitapevidir. Seyahat rehberi kitaplar da edinebilirsiniz.

Shopping Frei Caneca: Oldukça modern bir alışveriş merkezi olan Frei Caneca turistler tarafından da herhangi bir ihtiyacı karşılamak için fazla ziyaret edilen bir alışveriş merkezidir.

Feira Benedito Calixto: El yapımı ve antika ürünler için en çok ziyaret edile bir açık pazardır.