Avignon'da Alışveriş

candy-store-1521472_960_720.jpg

Avignon hediyelik eşya ve şarap alışverişleri için uygun bir kenttir. Şehirde önemli caddeler üzerinde birçok mağaza ve tezgâhlar bulunur. Kentin alışveriş konusundaki merkezi Rue de la Republique Caddesi olarak kabul edilir. Cadde üzerinde büyük mağazalar ve özel tasarımlarını müşterilerle buluşturan küçük butikler yer alır. Ayrıca yerel takıların ve hediyelik eşyaların bulunduğu mağazalar da burada mevcuttur.

Kentteki Rau Joseph-Vernet Caddesi ise pahalılığıyla dikkat çeken bir lokasyondur. Avignon'nun en lüks mağazaları burada bulunur. Giyim üzerine olan dükkânların yanı sıra aksesuar konusunda da birçok alternatif mevcuttur.

Eğer peynir ve şarap başta olmak üzere yeme-içme için alışveriş yapmayı istiyorsanız, gitmeniz gereken ilk nokta Les Halles d'Avignon kapalı pazar meydanı olmalıdır. Birbirinden lezzetli ve farklı peynir ve şaraplar, yerel çiftliklerde üretilen etler, Provence bölgesinin zeytinyağları burada müşterilerini beklemektedir. Yine bu pazarda lavanta özlü doğal kozmetik ürünleri ve organik ürünler de oldukça revaçtadır.

Mücevherat tutkunları, Avignon'da Boucheron mağazasını kesinlikle ziyaret etmeli. Uzun yıllardır tek bir aileye ait olan tarihi mağazada birbirinden şık ve ilginç takılar satılıyor. Her bütçeden müşteri için geniş bir seçenek yelpazesi mevcut.

Avignon'daki bir diğer ünlü mağaza ise La Cave du Bouffart. Bu şirin dükkânda Provence bölgesinde üretilen şaraplara ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yine Avignon çevresinde geleneksel tekniklerle üretilen doğal zeytinyağlarını satın alabilirsiniz.

Avignon ve Provence bölgesinin adeta sembolü olan lavanta için ise Le Château du Bois mağazasına gitmeniz şiddetle tavsiye edilir. Burada hem bu şahane bitki ile bilmediklerinizi öğrenebilir hem de lavanta özlü kozmetik ürünler satın alabilirsiniz. Mağazadan ayrıca hatıra olarak satılan kuru lavanta demetlerini dostlarınıza hediye olarak alabilirsiniz.