Google+

Arama formu

Eindhoven Şehir İçi Ulaşım

Eindhoven Şehir İçi Ulaşım

Eindhoven şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Be Loft, Peterson's Rooms & Rentals, Best stay near Eindhoven airport güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Hof, Art B&B Eindhoven, Maison Saint Tropez Meerhoven. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Blue Collar Hotel, Winston B&B, Hotel Mariënhage gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Blue Collar Hotel, 3BE Backpackers Bed & Breakfast Eindhoven, Budgethotel de Zwaan tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Eindhoven aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Havalimanından ulaşım

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Eindhoven’a Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor. Ancak aktarmalı olursa hava yoluyla şehre ulaşmanız mümkün. Eğer bu yolu tercih ederseniz son durağınız Eindhoven Havalimanı olacaktır. Hollanda’nın en büyük havaalanlarından biri olan Eindhoven Havaalanı, şehre 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havaalanından şehre ulaşmak için en kolay seçenek 401 ve 402 numaralı otobüs hatlarını kullanmak. Yaklaşık 10 dakikada bir kalkan otobüslere bilet için kalkış noktalarında bulunan bilet otomatlarını kullanabilir ya da şoförden talep edebilirsiniz. Bilet fiyatı ise 7,5 euro. Eindhoven Havaalanı’ndan geçen ve ülkenin diğer şehirlerine de giden tren yolu hattı da kent merkezine ulaşmanız için önemli bir opsiyon. Bunun dışında her şehirde olduğu gibi taksi seçeceğiniz de mevcut.

Otobüs ve bisiklet

Eindhoven merkeze ulaştığınızda ise toplu taşıma seçenekleri otobüsle sınırlı. Hem alabildiğine düz hem de orta büyüklükte bir şehir olan Eindhoven’da çoğu yol trafiğe kapalı olduğu için en rahat ulaşım yolu bisiklet… Tıpkı Hollanda’nın başkenti Amsterdam ve diğer şehirlerindeki gibi bisiklet seçeneği gezmek için en ideal yol olarak göze çarpıyor. Günlük 8,5 euro civarında olan kiralama ücretleri, haftalık olursa daha da uygun hale geliyor. Şehirdeki insanların çoğu da bu yolla ulaşımını sağlarken bisiklet yollarının fazlalığı bu opsiyonu çok güvenli ve keyifli hale getiriyor. Ayrıca bahar ve yaz döneminde gitmeyi tercih ederseniz, yürüyerek de birçok noktaya rahatça ulaşabilirsiniz.


Eindhoven Turları