Google+

Arama formu

Liverpool’a Ne Zaman Gidilir?

Liverpool’a Ne Zaman Gidilir?
 

Liverpool şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz En-suite in Another Place -TEA, Sapphire Home Stay, Barbara’s accommodation güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 4 - Person Apartment, 19 Selwyn Street, Sir Thomas Street. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Beatles Daytripper Apartment, Modern 2BR First Floor Flat In Liverpool Central, Modern 2BR Third Floor Flat In Liverpool Central gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Sleep Eat Love, Arena House Liverpool, Hatters Liverpool tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Liverpool aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Liverpool iklimi Atlantik Denizi’ndeki golf stream sıcak su akıntısı nedeniyle oldukça ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde genellikle tüm mevsimlerde yağış gözlemlenir. Bunun sebebi ise Liverpool’un denizden yaklaşık 76 metrelik bir yükseklikte bulunuyor olmasıdır. Yazları serin geçen şehirde kışları ise fazla soğuk değildir. Dolayısıyla ılıman bir iklim görülmektedir.

Ortalama en yüksek sıcaklık 20 santigrat, en düşük sıcaklık ise 2 santigrattır. Ülkenin kuzeyinde yer alan şehirde coğrafi konumu itibari ile aralık, ocak ve şubat ayları arasında soğuk günlerin yaşadığı görülmektedir. Temmuz ve ağustos ayları ise şehirde görülen en yüksek sıcaklıkların olduğu dönemdir. Bu dönemde sıcaklıklar yaklaşık olarak 20 – 25 santigrat arasındadır. Bahar ayları ise genellikle yağışlı geçmektedir.

Liverpool’a gitmek isteyenler için ideal dönemin mayıs ve ağustos arasında olduğunu belirtmeliyiz. Fakat öncesinde Liverpool’u ziyaret etmek isteyenler için de şehrin bu dönemlerden önce fazla kalabalık olmaması sizin için bir artı sayılabilir.

Liverpool’u ziyaret edeceklere tavsiyemiz yine de gezi planlarını yapmadan önce hava durumunu kontrol etmeleri ve ona göre hazırlık yapmalarıdır. Çünkü ülkede genel olarak beklenmedik bir an da yağmur yağması olası bir durumdur. Liverpool’da mayıs, haziran ve temmuz ayları güneşli gün sayısının en fazla olduğu aylardır. Fakat bu ayların 16 günü yine bahsettiğimiz gibi belli bir yağış oranına sahip olduğu için şemsiyelerinizi hazır bulundurmanızda fayda var.


Liverpool Turları