Basel’de Alışveriş

47842686.jpg

Basel'de alışveriş yapacağınız çok fazla adres var. Hepsini yazımızda okuyabileceksiniz. Butik dükkânlardan alışveriş merkezlerine kadar en iyi alışveriş noktalarını bulmak için Basel'in tarihi merkezinde kalmanız yeterli. Yüksek bütçe gerektiren mağazalar olduğu kadar bütçenize uygun pazarları da yazımızda bulabileceksiniz.

Tarihi şehir içinde birçok butik dükkân bulunmaktadır. Bu butiklerde çok yüksek kalitede ve kısıtlı sayıda üretilen ürünleri bulabilirsiniz. İsviçre’nin ünü dünyaya yayılmış bir saat üreticisi olduğunu düşünürsek Basel'de çok kaliteli saatler satın alınabilir. Ayrıca İsviçre çakısıyla ünlüdür. Basel'e gelmişken çakı almanızı da öneririz. Läderach mağazasından ve 175 yıldır hizmet veren Confiserie Sprüngli'den İsviçre çikolatası almayı, Schweizer Heimatwerk'ten el yapımı hediyelik eşya almayı unutmayınız.

Basel’de denenebilecek en iyi pazarlardan biri Barfusserplatz pazarıdır. Barfusserplatz her çarşamba 07.00-19.00 arası açıktır. Matthäusmarkt ise cumartesi 08.00-14.00 arası kurulan sebze-meyve pazarıdır. Petersplatz bitpazarına gitmek ve antika dekorasyon eşyasından satın almak da farklı bir deneyim olabilir. Petersplatz pazarı her cumartesi 07.30-16.00 arası kurulur. Son olarak Basel’in ana meydani Marktplatz'daki pazarın; pazar ve pazartesi hariç her gün kurulduğunu ve her türlü ihtiyacınızı bu pazarda bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Son olarak Basel’in en önemli alışveriş merkezi MANOR’dan bahsedeceğiz. Kozmetik, kitap, DVD, giyim ve mutfak alışverişi yapabileceğiniz MANOR’da sinema salonu ve çocuklar için oyun alanı da bulunmaktadır. Özellikle soğuk aylarda Basel’e giderseniz MANOR’a giderek kapalı alanda üşümeden kaliteli vakit geçirebilir ve alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.