Beyrut Festivalleri

maxresdefault.jpg

Gelişen ve değişen Beyrut, renkli gece hayatı, sosyal hayatı ve tarihi dokusunun yanı sıra festivalleriyle de ziyaretçilerini büyülemektedir. Eğer şehre ne zaman gideceğinize karar veremediyseniz, ilginizi çeken bir festival tarihine uçak biletlerinizi alabilirsiniz.

Beyrut Uluslararası Film Festivali: Ekim ayında her yıl düzenlenen Beyrut Film Festivali, Orta Doğu’daki filmleri genellikle Arapça veya Fransızca olarak sergilemektedir. Filmlerin içerikleri değişkenlik gösterdiği gibi çoğu yoğun politik olabilir.

Beyrut Uluslararası Caz Festivali: Temmuz ayı boyunca her yıl dört gün düzenlenen festivaldir. Lübnan'ın en büyük uluslararası caz sanatçılarından ve müzisyenlerinden bazıları Beyrut marina yakınlarında bir araya gelerek kaliteli müziğe imzalarını atmaktadır.

Festival du Cinéma Francophone: Mart ve Nisan ayları arasında iki hafta boyunca düzenlenen filmler festivalin isminden de anlaşılacağı gibi Fransızca'dır. Festival, manda yönetiminin izlerinden biridir.

Büyük Pazar Festivali: Canlı DJ'lerle yapılan plaj partisi, yaz aylarında her pazar günü çeşitli tatil beldelerini ve plajlarını gezerek düzenlenir.

Bacardi Gecesi Festivali: Yaz boyunca, Mix FM tarafından organize edilen dünyanın en iyi djleri ve gruplarını ağırlayan yıllık festivaldir.