Marakeş Mutfağı

cooking-class-results-marrakech.jpg

Fas mutfağı İspanya, Fransamutfaklarından etkilenmişArapyemek kültürünün etkisinde bir mutfaktır. Mutfakta kimyon ve kişniş salata, çorba ve yemeklerde oldukça fazla kullanılır. Mezeler Fas mutfağında önemli yer tutar. Kilden yapılan çömleğe tajin adı verilir. En önemli ana yemek Tajin denilen bu çömleklerde pişirilen yemeklerdir. Kırmızı et, tavuk veya deniz ürünleri çeşitleri bulunan yemek genellikle sebzelerle pişirilir ve bulgur pilavıyla servis edilir. Kuskus denilen yemek mutfağın diğer bir önemli yemeğidir. Fas mutfağının en önemli içeceğiyse nane çayıdır ve ülkede oldukça fazla tüketilmektedir. Marakeş'te çok sayıda ve çeşitlilikte restoran bulunmaktadır.

42-18574869.jpg

Popüler restoranlar

Gastro MK at Maison MK: Şehrin lüks restoranlarından biridir. Çatı terası bulunan restoranın manzarası dikkat çekicidir. Restorana özel tatları, güler yüzlü personeli ve dekoruyla tercih edilecek restoranların başında gelmektedir.

Amal: Ekonomik bir restoran olan Amal'ın taze limonataları meşhurdur. Restoranda vejeterjanlar için yemek seçenekleri de mevcuttur.

Roti D'or: Geleneksel Fas yemekleri dışında uluslararası fast food yemekleri de sunan restoran oldukça ekonomiktir. Genelde öğle yemekleri için tercih edilmektedir.

L'Annexe: Fransız mutfağına özgü yemekleriyle ünlü restoran öğle yemekleri için idealdir. Rahat atmosferi ve kaliteli yemekleri nedeniyle tercih edilen restoranda vejetaryen seçenekleri az da olsa mevcuttur.

Diğer restoranlar: La Table du Palais, Dar Cherifa, Libzar, Marrakech Henna Art Cafe, La Salama, Le Grand Cafe de la Poste, La Mamounia Hotel – La Marocain, Dar Moha.