Avustralya Festivalleri

Ülkede üç adet film festivali yapılmaktadır. Bunlar Adelaide Film Festivali, Sidney Film Festivali ve Tropfest Kısa Film Festivali’dir.

SydneyMardi Gras, 1979'dan beri her yıl Sidney'de düzenlenen bir LGBTI onur yürüyüşü ve festivalidir. Kendi türünde dünyadaki en büyük festivaller arasındadır. Ayrıca Avustralya'da en çok turist çeken etkinliklerden biridir.

Avusturalya’da ülkenin yerel halkı Aborijinlerin kültürünü yaşatmak amaçlı pek çok festival düzenlenir. Bunların başlıcaları Adelaide’deki Spirit Festival (Şubat), Melbourne’daki Indigenous Arts Festival (Şubat), ve Sydney’deki Homeground’dur (Nisan).

Ülkenin en önemli spor etkinliği olan Avustralya Açık, her yıl ocak ayında Melbourne Park'ta düzenlenen, dört dünya Grand Slam tenis turnuvasından ilkidir. İlk olarak 1905 yılında düzenlenen turnuva, kronolojik olarak diğer Grand Slam turnuvaları olan Wimbledon, Fransa Açık (Roland Garros) ve Amerika Açık'tan önce düzenlenmektedir. Avustralya Açık, Amerika Açık'tan sonra en yüksek katılımlı ikinci tenis turnuvasıdır.