Google+

Arama formu

Irkutsk Festivalleri

Irkutsk Festivalleri

Irkutsk şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Academic Сomfort, Комната в квартире, Auberge Théâtrale güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment on Rzhanova 7, Апартаменты Супер Люкс, MODERN HOME Volodarskogo 9. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment on Zhelyabova 23A, Apartment on Karla Libknekhta, Гостиничный комплекс София gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Kedr, Kopeyka Hostel, Hostel Autograph tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Irkutsk aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Irkutsk’ta yıl içinde farklı kültürlere ait etkinlikler bulmak mümkün. Her kesime hitap eden çok çeşitli festivallere de ev sahipliği yapmaktadır.

Crystal Seal: Baykal Gölü’ndeki buzlardan yapılan heykellerin yarıştığı bu festival insan ve doğa sanatının en güzel örneklerine sahiptir. Festivalin tarihi her yıl değişmekle birlikte katılım ücreti 250 rubledir.

Sagaalgan: Buryat dilinde “beyaz ay” anlamına gelen sagaalgan baharın gelişinin kutlandığı festivaldir. Her yıl şubat ayının sonunda düzenlenir.

Maslenitsa: Krep veya tereyağı haftası olarak da bilinen Maslenitsa, Slav halklarının yaşayan en eski festivalidir. 20-26 Şubat arasında düzenlenir.

Uluslararası Caz Festivali: Baykal Gölü’nde düzenlenen bu caz festivali 2006 yılından beri her yıl mart ve nisan aylarında düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Irkutsk Turları