Bodrum’da Alışveriş

Bodrum alışveriş konusunda da çok çeşitli alternatifler sunmaktadır. İlk olarak ilçe merkezinde bulunan Bodrum Çarşısı alışveriş için sıkça tercih edilen bir adrestir. Burası Bodrum’un en kalabalık noktası denebilir. Barlar Sokağı’ndan Halikarnas’a kadar gider. Bu çarşıda hemen hemen her şey mevcuttur. Bodrum Çarşısı’nda özel dokumalar, halılar, ahşaptan yapılmış eşyalar, takılar, iğne oyaları, çömlekler, nazar boncukları ve daha yüzlerce çeşit ürün bulabilirsiniz. Çarşı içinde çok fazla göreceğiniz Bodrum sandaletleri, Milas kumaşları ve el sanat ürünleri gelen turistlerin ilgisini en çok çeken hediyeliklerdendir. Ayrıca su kabakları, deniz kabukları ve süngerler de sevdiklerinize armağan etmek üzere alabileceğiniz ürünler arasındadır. Çarşı içindeki restoranlar, barlar, yaz aylarında gece 03.00’e kadar açıktır. Hatta bazı dükkanlar yoğun dönemlerde 24 saat çalışmayı tercih ederler.

Çarşı dışında Bodrum’da yerel pazarlara da mutlaka gitmelisiniz. Haftanın her günü ilçenin farklı farklı yerlerinde kurulan semt pazarlarında yöresel eşyalar, sahil elbiseleri veya taze sebze ve meyveler bulabilirsiniz. Burada satılan ilginç el işleri, farklı otlar ve baharatlar, yöresel kumaşlar ve ev yapımı reçeller ilginizi çekebilir. Özellikle salı günleri kurulan Bodrum Kumaş Pazarı’na mutlaka gitmelisiniz. Diğer günler, Gümbet, Türkbükü, Ortakent, Gündoğan, Yalıkavak ve Turgutreis semtlerinde pazarlar kurulmaktadır.

Bunun dışında Bodrum’da büyük alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Bunlar Oasis Alışveriş Merkezi, Milta Bodrum Marina, Palmarina Yalıkavak, D-Marin Turgutreis Marina, Konacık Avenue AVM, Ortakent Midtown AVM gibi farklı farklı bölgelerde bulunan büyük alışveriş merkezleridir. Özellikle marinadaki alışveriş mekanları çok fazla seçenek sunmaktadır. İçlerinde sanat galerileri, açık hava sineması, kafeler ve sanat merkezleri mevcuttır. Bu sebeple de buralar alışveriş dokusu gittikçe gelişmekte ve çekiciliği artırmaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı