Muğla’da Alışveriş

muglada-alisveris-4.jpg
 

Masmavi denizi, yumuşak Akdeniz iklimi ünlü Muğla’dan yöresel alışveriş yapmadan dönmemelisiniz. Doğal güzelliklerin içerisinde yetişen birbirinden sağlıklı sebze ve meyvelerin yetiştiği Muğla’da leziz ürünlere doğrudan semt pazarlarında ya da farklı yerlerde rastlayabileceğiniz sokaklarda açılan tezgahlarda taze bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ev yapımı ürünlerin yer aldığı yöresel pazarlara gitme fırsatı bulabilirseniz, Muğla’ya özgü Beylerce üzümü, yayla kavunu ve mor domatesin yanı sıra taptaze baharatlara, salçalara, ev yapımı tarhanalara, yeşil zeytin, testi peyniri, keçi peyniri gibi ürünlere de ulaşabilir ve güvenle alabilirsiniz.

Tarihi Muğla Semt Pazarı, Muğla’da yaklaşık 30 yıldır kurulan semt pazarıdır. Bu pazar sebze, meyve ve otların çeşitliliği ile herkesin ilgi odağı haline gelmiştir. Perşembe günleri kurulan bu pazar, yerel halkın ve turistlerin akınına uğramaktadır. Şehrin tam göbeğindeki bu pazara, genellikle köylerden gelen yerel üreticiler katılmaktadır.

Son zamanlarda şehrin gelişmesiyle birlikte açılan alışveriş merkezlerinde de ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda pek çok ünlü markayı bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca gezip görülecek yerler etrafında ve merkezdeki dükkanlarda sevdikleriniz için hediyelik eşyalar ve yöreye ait farklı ürünleri satın alabilirsiniz.