Gece Hayatlarıyla Ünlü Şehirler

Sönmeyen ışıklar, kesilmeyen müzikler, bitmeyen insanlar, her daldan müzik sunan mekanlar, özel eğlenceler, bölgeye has aktiviteler. Işıkların şehri, hiç uyumayan şehir gibi isimler almış, geceleri dur durak bilmeyen, ziyaretçilerine ve sakinlerine unutulmaz anlar vaadeden 13 şehir.

Amsterdam

Şimdi bu listeye Amsterdam’la başlamak çok abesle iştigal etmek olmuş diyebilirsiniz ama doğru söze ne denir dostlar. Çılgın partiler, dünyanın dört bir yanından şehre akan gençler, Red Light District, her türlü zevke hitap eden müzikler, şovlar, spesifik barlar, clublar, sanatla ilgili aklınıza gelebilecek her şey ve daha niceleri Amsterdam sokaklarında mevcut. 

Amsterdam

Las Vegas

Amsterdam’dan sonra ikinci klişe, Las Vegas. Günahların şehri denilen Las Vegas’ta sabahları huzurluca köpeğinizi gezdirip, çimlere uzanmak konsepti bulamayacağınız aşikar. Las Vegas lakabını sonuna kadar hakeden bir şehir. Kumarhaneler, içkiler, binbir çeşit kokteyller, kızlar, paralar, ani evlilikler, her türlü şeye gebe olmanın hali ve aklınıza gelmeyen pek çok şey. Ayrıca Vegaslıların bir sözü var ‘’Vegas’ta olan Vegas’ta kalır’’ gerisini siz düşünün.

Miami

Miami’nin bu listeye dahil olması işten bile değil. Eşsiz plajları ve partileriyle Miami unutulmaz bir yer. Gecenin bir yarısı partinize gidip kumsalda, hamakta veya plaj yataklarında içkilerinizi, özel kokteyllerinizi yudumlayabilirsiniz. 

New York City – NYC

Lakabı ‘’asla uyumayan şehir’’ olan NYC bu ismin hakkını veriyor. Burada her şeyi yaşayabilirsiniz, doyasıya sarhoş olabilirsiniz, dünyanın en iyi müzikallerini görebilirsiniz, salaş barlarda sarhoş olup maceralara koşabilirsiniz tabii daha kötüsü de olabilir ama şimdi konumuz bu değil. NYC’nin kalbi adeta geceleri atıyor.

New York

Madrid

New York’a asla uyumayan şehir denebilir ama Madrid için de gözünü bile kapatmıyor deniliyor. Şehir özellikle hava karardıktan sonra başlayan, bitmeyen ve doymayan gece hayatıyla biliniyor. Cin ve tonik barlar ise gece kuşlarının müdavimi oldukları bölgeler. Arzabal, Gin Room başlangıç için uygun mekanlar olabilir.

Paris

Gece hayatı derken Paris yani ‘’ışıkların şehri’’ unutulamaz. Gece hayatı sevmeyen insanlar bile bir kere olsun Paris’i ışıklar içinde görmeliler. Gece hayatı sevenler ise sadece görmekle kalmıyorlar, bizzat içine girip şovlara dahil oluyorlar, Moulin Rouge’a uğruyorlar, cabaret şovlarını izleyip şampanyaları teker teker götürüyorlar. Afiyet olsun!!

Rio De Janeiro

Dansın ve renklerin şehrinin enerjisinin geceleri de devam etmesi garip olmasa gerek. Burada kendiniz için danslı gösteriler dışında da pek çok şey bulabilirsiniz. Özellikle çatı katlarında yapılan partiler ve kokteyllerle çılgınlar gibi eğlenip ertesi güne baş ağrısı ve unutulmaz anılarla başlayabilirsiniz.

Rio De Janeiro

Montreal

Montreal soğuk hava derecelerine rağmen gece yaşamından vazgeçmiyor. Burada soğuğun getirdiği etkiyi alkol ve enerjik aktivitelerle yok edebilirsiniz.  İster farklı tatlar deneyebilirsiniz isterseniz de daha elit mekanlarda kaliteli içkiler yudumlayarak güzel gece atmosferleri görebilirsiniz.

Berlin

Burası hakkında söyleyebileceğimiz tek şey şu ''Berlin’de partiler asla bitmez.'' 

Hong Kong

Hong Kong da gece yaşayanların rahat edebileceği adreslerden biri. Özellikle geceleri yemekli ve bol içkili aktivitelerden hoşlanıyorsanız burası doğru şehir olabilir. Bunların yanında ilginç gösteriler ve şovlar da gece boyu ilginizi üzerlerine çekecektir.

Hong Kong

Tokyo

Tokyo sahip olduğu ruh ve karmaşasıyla gece ziyaretçilerini mutlu ediyor. Canlı müzikler, geleneksel Kabuki şovları, Japon mutfakları ve pek çok farklı kültüre ait mekanları ile Tokyo şehrini hem keşfedip hem de doyasıya sabahı edebilirsiniz. 

Buenos Aires

Buenos Aires’in gece aktiviteleri sizi öylesine meşgul edecekler ki eve sabah 6’dan önce dönemeyebilirsiniz. Pek çok gece etkinliğinin 1 – 2 arası başladığı düşünülürse pek seçeneğiniz kalmıyor olabilir.