Google+

Arama formu

Brest’te Gezilecek Yerler

Brest şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Apartment on Kirova 133 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Gogolya Sweet Apartments, Brestskiy Arbat, Apartamenti v centre na Sovetskoy. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Country House v Kleynikah, Motel Chik, Vacation Home on Dubrovskaya gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Graevskoe predmestie, Hostel BVT, Privokzalnyi Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Brest aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Brest’te Gezilecek Yerler

Yüzyıllar boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmış olan Brest’te sokaklarda mimari açıdan pek çok tarihi güzellik vardır. Ayrıca kentte Brest ve ülke tarihine hâkim olabileceğiniz çok sayıda müze de mevcuttur.

Tren Teknolojisi Müzesi

Tren Teknolojisi Müzesi

Son dönemde Brest’in en popüler turist merkezi olan Tren Teknolojisi Müzesi’nde lokomotif ve vagonlardan oluşan büyük bir koleksiyon yer alıyor. 1903 tarihli, içinde duş ve yatak odaları yer alan Moskova-Brest Ekpresi ya da 1988 tarihli Sovyet yolcularını taşıyan trenleri yakından inceleyebilirsiniz. Çoğunun içine de girmek mümkün.

Brest Kalesi

Brest Kalesi

Her ne kadar tarihi açıdan büyük bir önemi olsa da, Brest Kalesi’ni görmeye gittiğinizde beklentilerinizi yüksek tutmayın. Çünkü kalenin sadece belli bir bölümü günümüze kadar kalabilmiş. Burası artık Sovyet Anıtı olarak da adlandırılıyor.

El Konulmuş Sanatlar Müzesi

El Konulmuş Sanatlar Müzesi

Bu ilginç müzede 1990’larda kaçakçıların Polonya’ya kaçırmaya çalıştığı heykeller, tablolar, mücevherler ve daha pek çok değerli eşya sergilenmektedir.

Nikalaivsky Kilisesi

Nikalaivsky Kilisesi

Brest Kalesi’nin arkasında kalan muazzam bir binaya sahip Nikalaivsky Kilisesi şehrin en eski yapılarından biridir. Kilise askeri garnizon olmadan önce manastır olarak kullanılıyordu. 1941 yılında hasar uğrayan kilise, sonradan restore edilmiştir.

Brest’te görülmesi gereken diğer yerler

Brest’te görülmesi gereken diğer yerler

Tarih Müzesi, St. Simon Ortodoks Katedrali, Arkeoloji Müzesi, Kholmskie Kapısı.