Basel’deki Festivaller

Basel’de turistik noktaları gezmek, yerel yemekleri tatmak ve alışveriş yapmak dışında mutlaka en önemli organizasyonlara katılmalısınız. İsviçrelilerin nasıl eğlendiğini görecek siz de bu eğlenceye dâhil olmak isteyeceksiniz. Basel için en önemli etkinlikleri sizin için yazdık.

Basel Karnavalı: Basel’de gerçekleştirilen en önemli organizasyon Fasnacht her sene 3 gün 3gece süren Basel Karnavalıdır. 2017 yılının 19 Şubat günü başlayan Basel Karnavalı her sene heyecanla beklenir. Hristiyan inancına göre Kül Çarşambası’ndan sonraki pazartesi günü Basel Karnavalı yapılır. Kül Çarşambası oruç tutma ve dua etme günüdür. Onu takip eden pazartesi günü Basel sokaklarında kutlamalar başlar. İsviçreliler rengârenk maskeler takarak konvoy eşliğinde yürür, dans eder ve eğlenir.

Uluslararası Basel Sanat Festivali: 300’den fazla sanatçının eserlerinin sergilendiği Uluslararası Basel Sanat Festivali 15 Haziran günü gerçekleştirilmiştir. Resim, heykel, kısa film, fotoğraf, performans dallarında sanat icra eden genç yetenekler de bu festival sayesinde kendilerini gösterecek fırsat bulurlar. Giriş ücretsizdir.

Basel Sonbahar Fuarı: Dondurucu kış başlamadan Basel’e giderseniz Basel Sonbahar Fuarı’nı kaçırmamalısınız. Tam 540 yıldır Basel’de gerçekleşen şehrin en köklü organizasyonu için her sene 1 milyon turist Basel’e geliyor. Geleneksel olarak her sene 30 Ekim’den önceki cumartesi günü fuar başlar ve fuarın müjdesini vermek için Saint Martin Kilisesi’nin çanları dakikalarca çalınır. Basel’in en merkezi noktalarında konumlanan fuar alanlarında büyük küçük herkes eğlenceye doyar.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.