Mikonos Hakkında Bilinmesi Gerekenler

“Ve sen ince sahil ve bıraktığın dağınıklığın gölgesini yok eden güneşin görüntüne sahip Mikonos’a gideceksin.” – Fleet Foxes

Renkli gece hayatı, büyüleyici kumsalları ve masmavi deniziyle milyonlarca turisti kendine aşık eden Mikonos, uzun bir süredir en gözde tatil yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık 85 kilometrekareden oluşan ve Ege Denizi’nde bulunan Yunan Adası, Kiklad Adaları’na bağlıdır.  
 
Mikonos ismini Delos Kralı’nın oğlundan alır. Aslında, Mikonos’un neredeyse bütün tarihçesi Delos ile bağlantılıdır. Mitolojiye göre, Herkül devlerle savaşır. Onları öldürdüğünde denize fırlatır. Fırlattığı yerde büyük kayalar belirir ve bu kayalar da Mikonos’un oluşumunu sağlar. Delos’un bu gizemli adasında tarihten kalma çok fazla bilgi olmasa da, Apollo ve Artemis’in doğumunun da burada gerçekleştiği söylenmektedir.

Özellikle yaz mevsiminde neredeyse bir an olsun uyumayan ada, her daim canlılığını korumaktadır. Turistler büyüleyici mavilikte olan deniz kıyısında güneşin tadını çıkarabilir ya da güne geç başlayıp asıl eğlenceyi akşam yaşayabilir. Özellikle “jet sosyete” burada oldukça sık görüldüğü için Mikonos’da pek çok ünlü simayla karşılaşmak mümkündür.

Tanıtıcı Video: